بودجه شهرداری آستارا برای سال جاری ۲۶ میلیارد تومان است

نیرودل با اشاره به بودجه ۲۶۰ میلیارد ریالی شهرداری آستارا گفت: این بودجه نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته و از این میزان ۴۰ درصد آن در بخش عمرانی و ۶۰ درصد صرف هزینه های جاری خواهد شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی شورای اسلامی شهر آستارا گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری این شهر برای سال ۹۷ به میزان ۲۶۰ میلیارد ریال با اکثریت آرای اعضای این شورا تصویب شد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی و تلاش در راستای رفاه حال شهروندان از جمله دغدغه های نیروهای شهرداری آستارا است، اضافه کرد: هدف نهایی عوامل شهرداری خدمت رسانی صادقانه با محور قرار دادن جلب رضایت مردم است.

عادل نیرودل فزود: بودجه شهرداری آستارا نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته و از این میزان ۴۰ درصد آن در بخش عمرانی و ۶۰ درصد صرف هزینه های جاری خواهد شد.

وی با اشاره به بودجه ۲۳۰ میلیارد ریالی شهرداری در سال قبل افزود: پنج میلیارد ریال از بودجه امسال برای باشگاه فرهنگی ورزشی این نهاد تصویب شده و تیم فوتبال شهرداری آستارا در لیگ دسته سوم کشور بازی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی شهرداری آستارا محدود است، افزود: با توجه به همین منابع محدو ، شهرداری آستارا در جهت پرداخت مستمری کارگران و نیز در راستای عمران و آبادانی شهری از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: تجهیز طرح سالمسازی با ۱۰ هکتار وسعت، ساخت پارک، آسفالت معابر و ایجاد فضای سبز در اولویت برنامه های عمرانی شهرداری آستاراست.

نیرودل گفت: آستارا جزو چهار شهر گردشگر پذیر گیلان و به لحاظ موقعیت مرزی، مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است و باید سطح خدمات رسانی در این شهر افزایش یابد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

Share