برخی افراد نادان آیت‌الله قربانی را ناراحت کردند | ایشان به اصرار خودشان کناره‌گیری کردند

آیت الله محمدی گلپایگانی گفت: برخی افراد نادان آقای قربانی را ناراحت کردند. این مزد ایشان نبود که برخی اینگونه برخورد کنند، البته مردم رشت قدردان زحمات ایشان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با حضور با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، استاندار گیلان و جمعی از مسئولان ارشد استان برگزار شد.

آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری این جلسه گفت: خاطره‌های خوشی از گیلان دارم. در سال ۸۰ مقام معظم رهبری سفری به گیلان داشتند که استقبال کم‌نظیری را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: علاقه مردم گیلان الهی است و محبت آنها خدایی است. در ماه رجب هستیم ماهی که در آن سه امام متولد شد که بزرگترین آن حضرت علی (ع) است. ماه رجب ماه آمرزش گناهان است و بهترین موقع برای استغفار است.

آیت الله محمدی گلپایگانی به تقارن این جلسه با ماه رجب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری، از آیت الله قربانی قدردانی کرده و آیت‌الله فلاحتی را به عنوان نماینده ولی فقیه در گیلان منصوب کردند.

وی با تاکید بر اهمیت نماز جمعه گفت: روز جمعه و نماز جمعه بسیار مهم است زیرا در احادیث آمده است که روز قیامت در جمعه اتفاق می افتد و از پیغمبر نیز روایت است که فرمودند نماز جمعه بر شما واجب است و هرکس نماز جمعه را ترک کند و سبک بشمارد پریشانی گرفتارش میشود و خداوند در هیچ امری برکت به کارش نمی‌دهد.

به گزارش دیارمیرزا رئیس دفتر مقام معظم رهبری با قدردانی از آیت الله قربانی گفت: ایشان ۱۸ سال در رشت نماز جمعه خوانند و ریش خود را در راه اسلام سفید کردند. ایشان ۷۰ سال درس طلبگی و راه و روش ائمه را در پیش گرفتند و به اصرار و در خواست خودشان از این سمت کناره گیری کردند.

آیت الله محمدی گلپایگانی تصریح کرد: مقام معظم بسیار مهربان هستند و گاهی اشک یک کودک ایشان را آزرده خاطر می‌کند.

وی افزود: برخی افراد نادان آقای قربانی را ناراحت کردند. در روایتی از پیامبر آمده است که هرکسی به عالمی احترام کند به من احترام کرده و هرکس بی ادبی و بی احترامی کند به من بی احترامی شده است.

گلپایگانی ادامه داد: این مزد ایشان نبود که برخی اینگونه برخورد کنند، البته مردم رشت قدردان زحمات ایشان هستند.

وی افزود: انتخاب نماینده برای گیلان کار آسانی نبود و گزینه های زیادی مورد بررسی قرار گرفت تا آقای فلاحتی انتخاب شدند. از ائمه جمعه گیلان می‌خواهیم که به آیت الله فلاحتی کمک کنند و ایشان را حمایت کنند.

 

Share