افزایش نامتعارف حقوق در برخی دستگاه‌های دولتی؛ حجتی هم به جهانگیری نامه نوشت

وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در واکنش به افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات مربوط به فصل دهم در حقوق کارکنان سازمان امور مالیاتی و وزارت کشور خواهان افزایش حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۷ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به  اسحاق جهانگیری معاون اول  رئیس جمهور در  اعتراض به نابرابری حقوق در دستگاه‌های دولتی اظهار  کرد که حقوق برخی از دستگاه ها مانند سازمان امور مالیاتی و قضایی ۵۰ درصد و وزارت کشور ۳۵ درصد افزایش یافته است و با توجه به نقش این وزارتخانه در تامین امنیت غذایی کشور خواهان افزایش ۵۰ درصدی امتیازات مربوط به فصل دهم، در حقوق کارکنان این وزارتخانه در سال جاری شد.

متن نامه حجتی به جهانگیری به شرح زیر است:

احتراما ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو به استحضار می‌رساند، یکی از اهداف تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری هماهنگ نمودن و یکسان سازی نظام دریافت‌های کارکنان دولت باهمترازان خود در کلیه دستگاه‌های اجرایی و رفع هرگونه تبعیض و نابرابری میان کارمندان دولت بوده است.

لکن متاسفانه با تصویب مصوبات عدیده و عمدتا محرمانه از جمله مصوبه شماره ۱۷۴۰/۹۰/م ت ۱۰۵ هـ مورخ ۹۰/۱/۲۸ و ۱۹۰۲۲۷/ت ۵۰۲۹۱ مورخ ۹۲/۱۲/۲۵ و ۶۵۰۱۳۲/ت ۴۸۷۵۳ هـ مورخ ۹۲/۳/۲۰ و … عملا امتیازات فصل دهم در قوه قضائیه و سازمان‌های وابسته، وزارت دادگستری به میزان ۵۰ درصد و وزارت کشور ۳۵ درصد افزایش یافته است و اخیرا نیز طبق مصوبه شماره ۱۶۲۶۵۵/ت ۵۵۱۷۹ هـ مورخ ۹۶/۱۱/۱۹ هیئت محترم وزیران مجوز افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت به میزان ۵۰ درصد برای کارکنان سازمان امور مالیاتی کشور صادر گردیده است.

نظر به اینکه اقدامات یاد شده مغایر با اهداف و فلسفه تبیین مفاد قانون یاد شده بوده و موجب نارضایتی همکاران زحمتکش این وزارتخانه که وظیفه تامین امنیت غذایی کشور و حفظ سرمایه‌های ملی را برعهده دارند گردیده است لذا به منظور رفع تبعیض و قدردانی از زحمات کارکنان خدوم وزارت جهاد کشاورزی، صدور مجوز افزایش ۵۰ درصدی امتیازات مربوط به فصل دهم، همانند سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی مورد درخواست می‌باشد. خواهشمند است دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.

Share