مافیای حاکم بر صنعت خودروسازی کشور باید برچیده شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم برچیدن بساط مافیای خودرو در کشور گفت: صنعت خودروسازی کشور عامل کشتار بیش از ۲۰ هزار ایرانی در جاده‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسن خسته بند اظهار داشت: حضور تاریک مافیا بر صنعت خودورسازی کشور سایه افکنده زیرا با تولیدات بی‌کیفیتی که به مردم ارائه می‌دهند سهم بسیار زیادی در بروز سوانح جاده‌ای و کشته شدن بیش از ۲۰ هزار ایرانی دارند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته آمار تلفات جاده‌ای در کشور سالیانه در حدود ۳۰ هزار نفر بود آماری که با پیگیری‌ها وزارت راه و حذف مسیرهای پرخطر و پیچ‌های حادثه ساز در کشور، سیر نزولی پیدا کرده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اعتبارات دولت را در کاهش این آمار موثر دانست و افزود: با توجه به سرازیر شدن سالیانه بیش از یک میلیون خودرو جدید به جاده‌های کشور، اعتباراتی که دولت در مسیر ساخت و تجهیز راه‌های کشور هزینه کرده سهم زیادی در کاهش تلفات جاده‌ای داشته است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: برطبق برنامه قرار بود تلفات جاده‌ای در کشور سالانه به میزان ۱۰ درصد کاهش پیدا کنند اما طرح‌های اجرا شده آن طور که باید موثر واقع نشده و همچنان آمار تلفات ناشی از سوانح جاده‌ای در کشور بالا است.

خسته بند به مافیای خودروسازی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سلطه همه‌جانبه مافیا بر صنعت خودروسازی کشور، تمام مقدرات مربوط به آن را در سیطره خود دارد به‌نحوی که با برقراری ارتباطات پیچیده، به هیچ کس اجازه ورود و نظارت درست بر نحوه عملکرد خود نمی‌دهند.

وی صنعت خودروسازی کشور را مقصر اصلی تلفات جاده‌ای دانست و عنوان کرد: این مافیا اجازه رشد صنعت خودروی کشور را نمی‌دهد و با طرح بهانه‌هایی از قبیل حمایت از اشتغال، مانع ورود خودروهای خارجی شده و در افزایش آمارهای تلفات جاده‌ای نقش اساسی را بازی می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر جمع‌آوری مافیا از صنعت خودرو کشور افزود: وضعیت و چشم‌انداز این صنعت باید در کشور به‌خوبی مشخص شود تا مشتریان نیز با داشتن حق انتخاب، کاملاً آزادنه و با اطمینان کامل نسبت به کیفیت محصول تولید شده اقدام به خرید آن کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس به کشور روسیه اشاره کرد و ابراز داشت: خیابان‌های این کشور در گذشته‌ای نه چندان دور مملو از خودروهای فرسوده و قدیمی بود اما با همکاری کشورهای صاحب فناوری، قدم‌های بسیار مثبتی در ارتقای صنعت خودروسازی خود برداشتند.

خسته بند با تاکید بر ارتقای صنعت خودرو بیان داشت:  فعالان عرصه خودروسازی کشور هیچ برنامه و فکری جهت ارتقای کیفیت محصولات خود ندارند در مقابل با روحیه‌ای گستاخانه نه تنها از مردم در برابر این فجایع عذرخواهی نمی‌کنند بلکه از همه طلبکار نیز هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید بساط این مجموعه ناکارآمد برچیده شود تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها چیزی که از مجموعه صنعت خودروسازی دیده‌ایم ظلم و جفا به کشور در همه ابعاد بود در حالی‌که همواره به دروغ وانمود می‌کنند مشغول ارائه خدمت به مردم هستند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید شرایط به‌نحوی ایجاد شود تا فعالان موجود در صنعت خودروسازی کشور مجبور به ارتقای کیفی محصولات خود شوند و یا با کشورهای پیشرفته در این صنعت، قراردادهای همکاری دو جانبه منعقد کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد: اگر تصمیمی اساسی در این باره اتخاذ نشود و این مافیا همچنان سطله خود بر صنعت خودروسازی کشور را ادامه دهد نه تنها هیچ امیدی به ارتقای خودورهای ساخت داخل نیست بلکه همچنان شاهد افزایش آمار تلفات جاده‌ای خواهیم بود.

Share