لاهیجان به عنوان زیباترین شهر کشور معرفی شود | احداث کلبه در حاشیه استخر لاهیجان و تالاب سوستان

فرماندار لاهیجان گفت: شهر لاهیجان، ظرفیت ها و جاذبه های لازم گردشگری را دارد تا به عنوان زیباترین شهر کشور به مردم ایران معرفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، امیر جانبازی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهرستان لاهیجان که درخصوص بهسازی و نوسازی محلات برگزار شد، گفت: شهر لاهیجان، ظرفیت ها و جاذبه های لازم گردشگری را دارد تا به عنوان زیباترین شهر کشور به مردم ایران معرفی شود که این کار نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی و شهروندان این شهرستان است.

وی افزود: شهرستان لاهیجان با داشتن ۱۰ کیلومتر ساحل زیبا و بکر، کوه، جلگه بی نظیر، تالاب بین المللی امیر کلایه و دو تالاب سوستان و حاجی آباد در کنار بناهای تاریخی و شهر نمونه گردشگری می تواند به عنوان زیباترین شهر به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل شود.

فرماندار لاهیجان تصریح کرد: باید همه از جمله شهرداری تلاش کنند که استانداردهای لازم برای مدرن سازی شهر لاهیجان ارایه شود و در کنار اجرای طرح های نوسازی در محدوده های مختلف شهر، نمادهای سنتی و تاریخی و مذهبی آن نیز حفظ گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد: باید مردم همه مناطق شهر از خدمات رسانی برخوردار شوند و این خدمات رسانی به منطقه ای خاص منحصر نشود و حفظ محیط زیست لاهیجان در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر هویت تاریخی لاهیجان به نمایش گذاشته شود، پذیرش گردشگر و مسافر به آن افزوده خواهد شد، تصریح کرد: هنوز در شهرستان لاهیجان توقف و حضور گردشگر نیم روز است و باید سعی شود، کسانی که از اقصی نقاط کشور در این شهر حضور پیدا می کنند اقامت بیشتری داشته باشند و دستگاه ها موظف هستند که به این شهر گردشگر پذیر بیشتر کمک نمایند تا برنامه های گردشگری آن بتواند تحقق یابد.

جانبازی خاطرنشان کرد: برنامه ای تحت عنوان تدارک مبلمان ساحلی در این شهرستان در دست اجراست که یکی از زیباترین مبلمان های ساحلی سواحل دریای خزر در حوزه لاهیجان ایجاد خواهد شد که در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته و سرمایه گذار نیز برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است.

وی گفت: طرح شهر شب های روشن برای اولین بار در سطح کشور همزمان با رشت در لاهیجان، بندرانزلی و آستارا با هدف تولید نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی در استان نیز افتتاح شد تا شهروندان، مسافران و گردشگران بتوانند به طور شبانه روزی از آن استفاده کنند و مایحتاج و نیازمندی های خود را در شب هم مانند روز تامین کنند و فعالیت های اقتصادی و هنری در بخش هایی از شهر تا صبح ادامه داشته باشد.

این مقام مسئول یادآور شد: با تاکید استاندار گیلان در حاشیه استخر لاهیجان و تالاب سوستان این شهر کلبه های ارزان قیمت و چوبی برای استفاده مسافران و عموم مردم تاسیس خواهد شد.

فرماندار لاهیجان، با تاکید بر زیباسازی شهر لاهیجان، اظهار کرد: برای زیباسازی بخش های مختلف شهر لاهیجان برنامه هایی توسط شهرداری در دست اجراست و این زیباسازی به ویژه در ورودی ها و خروجی های شهر، تالاب سوستان و در بافت های قدیمی آن باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

Share