توافق احتمالی نمایندگان کارگری و کارفرمایی برای دستمزد ۹۷

پس از ساعت ها مذاکرات فشرده درباره تعیین رقم دستمزد کارگران در سال ۹۷، سرانجام نمایندگان کارگری و کارفرمایی با افزایش ۱۹.۵ درصدی حداقل دستمزد به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، آخرین خبرها از جلسه دستمزد سال ۹۷ حاکی از آن است که اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار در جلسه امروز با افزایش ۱۹.۵ درصدی حداقل دستمزدها در سال آینده و افزایش ۱۲ درصدی سایر سطوح مزدی به علاوه ۲۴۱۸۸ ریالی مزد روزانه به طور کلی موافقت کردند.

البته با توجه به این که این توافق بدون حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصادی و دارایی و تنها با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است برای تصویب نهایی نیاز به جلب رضایت این دو وزیر نیز دارد.

در روز های گذشته نشست های فشرده مزدی میان گروههای کارگری و کارفرمایی با حضور وزیران عضو شورای عالی کار برگزار شده بود ولی به دلیل اختلاف نظر شدید دو طرف هیچ یک از جلسات سرانجام به نتیجه نرسید تا جلسات دستمزد سال ۹۶ طولانی تر از سال‌های گذشته باشد.

در صورت افزایش ۱۹.۵ درصدی، حداقل دستمزد کارگران در سال آینده به یک میلیون و ۱۱۴ هزار تومان خواهد رسید.

شورای عالی کار سال گذشته با افزایش ۱۴.۵ درصدی دستمزد موافقت کرد و بدین ترتیب حداقل دستمزد کارگران از ۸۱۲ هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان افزایش یافت.

Share