ارتقای فرهنگ شهرنشینی با همکاری مدارس رشت | تفاهمنامه مشترک همکاری چهار نهاد خدمت رسان

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تفاهم نامه مشترک همکاری ما بین شورا، شهرداری، آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان رشت منعقد شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت گفت: ارتقای فرهنگ شهرنشینی با همکاری مدارس رشت امکانپذیر می شود.

محمد حسن عاقل منش در دیدار با مدیران امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در ساختمان شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: با همکاری مدیران تربیتی آموزش و پرورش شهر رشت می توانیم مباحث سلامت و‌… را در جامعه نهادینه کرد.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح پسماند در مدارس رشت نتایج بسیار خوبی به همراه داشته است تصریح کرد: یقینا با انجام این برنامه ها در مدارس رشت و تشویق دانش آموزان به مشارکت در آن ها نتایج خوبی در جامعه خواهیم دید.
عاقل منش با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت به مباحث مختلف توجه و دقت نظر دارد گفت: ایجاد تعامل با بدنه حوزه های آموزشی از جمله برنامه های کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت است و در این راستا تاکنون جلسات متعددی با مدیران تربیتی اداره کل آموزش و پرورش گیلان برگزار کرده ایم.
عاقل منش افزود: از طریق برگزاری این نشست ها ارتباط فی ما بین شورای رشت با دیگر دستگاه ها افزایش پیدا می کند و می توانیم در راستای تحقق شعار شهر سالم گام های موثری برداریم.
وی با بیان اینکه اقدامات پیرامون تسهیلات سفرهای نوروزی در رشت باید پررنگ تر شود گفت: آموزش و پرورش نواحی ۱و۲ رشت طی چند سال اخیر در این زمینه بسیار قوی و موفق عمل کرده و ۲ ستاد اسکان مدارس رشت در ایام نوروز بسیار فعال است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت افزود: برای اطلاع رسانی بهتر به گردشگران در سال جاری استندهای ثابت در کنار دو ستاد اسکان نوروزی در رشت جانمایی می شود و پس از این ایام می توانیم به منظور گسترش مباحث فرهنگی از آنها بهره ببریم.
عاقل منش با اشاره به اینکه مدارس بهترین مکان برای فرهنگ سازی هستند تصریح کرد: دانش آموزان بهترین مخاطب و شنونده هستند و در مباحث فرهنگی اثر گذاری بسیار خوبی داشته و نقش سفیران را در خانواده ها ایفا می کنند.

 تفاهم نامه مشترک همکاری مابین چهار نهاد خدمت رسان

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تفاهم نامه مشترک همکاری ما بین شورا، شهرداری، آموزش و پرورش و سازمان ورزش و جوانان رشت منعقد شود.
سید امیر حسین علوی با ابراز خرسندی از حضور مدیران امور تربیتی اداره کل آموزش و پرورش گیلان در ساختمان شورای اسلامی رشت اظهار کرد: امروزه نگاه مدیران به سمت و سوی همکاری و ایجاد تعامل در حرکت است و شورای اسلامی رشت از این مهم استقبال می کند.
وی افزود: ما می توانیم در قالب برنامه های مشترک و هماهنگ، اهداف مورد نظر را محقق کنیم و شهردار مدرسه از جمله مباحثی است که باید مورد تاکید و توجه واقع شود.
علوی با اشاره به اینکه پیگیر بحث شهردار مدرسه هستیم بیان کرد: با رایزنی های انجام شده پیگیر موضوع شهردار مدرسه از طریق اتحادیه های دانش آموزی هستیم و در این راستا مباحثی از جمله بوفه سلامت، انجمن روانشناسان و… نیز مورد توجه است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه دانش آموزان رشت با استعداد هستند گفت: بحث شناسایی و احیای زمین های ورزشی محلات از جمله موضوعاتی است که شورای اسلامی رشت درصدد انجام آن است و با تعامل ایجاد شده ما بین شورا، شهرداری، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان رشت خدمات بهتری به شهروندان ارائه می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح شورایاری در محلات رشت تصریح کرد: در حال حاضر باید تمامتلاشمان را در راستای ایجاد فضای امید و پیشرفت در جامعه به کار گرفته و یقینا دانش آموزان در تحقق این مهم بسیار تاثیرگذارند.

Share