اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت

عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت بر روی آزادراه به اتمام رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل اتمام عملیات نصب تیرهای فلزی دهانه وسط پل کیلومتر ۵۵ راه آهن قزوین-رشت را اعلام کرد.

با پایان نصب عرشه فلزی پل روی اتوبان به طول ١٠۵متر و وزن کل هزارتن از روز گذشته آزادراه قزوین-رشت بازگشایی شد.

با توجه به مزایای ترانزیت ریلی و نقش اساسی آن در رشد اقتصادی کشور، یکی از اولویت‌های مهم دولت تدبیر و امید توسعه شبکه راه‌آهن است و راه‌آهن قزوین-رشت یکی از مهمترین پروژه‌های ریلی حال حاضر کشور محسوب می‌شود.

خاطرنشان می‌گردد؛ عملیات اجرایی پل کیلومتر ۵۵ ‌مهمترین بخش عملیات محور قزوین-رشت است که از روی آزادراه قزوین- رشت و جاده قدیم عبور می‌کند و هم اکنون عملیات ساخت، نصب و تکمیل سه دهانه باقیمانده پل در حال انجام است که شامل یک دهانه صد متری بر روی آزادراه قزوین-رشت و دو دهانه ۶۵ متری است و تکمیل شدن این پل نقش مهمی در اتمام عملیات اجرایی راه‌آهن قزوین- رشت دارد.

گفتنی است؛ حجم زیادی از عملیات اجرایی به پایان رسیده است و تکمیل این پروژه از نظر ترانزیت کالا حتی برای کشورهای همسایه از جمله هند استراتژیک محسوب می‌شود و می تواند زمان حمل کالا به روسیه و آذربایجان را تا نصف کاهش دهد که در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی قابل توجهی خواهد شد.

شایان ذکر است؛ برای احداث راه‌آهن قزوین-رشت به قیمت روز بیش از ۳ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و امسال هم ۳۰۰ میلیارد تومان به پروژه تزریق شده که بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است تا پروژه در زمان مقرر به بهره‌برداری برسد.

Share