آغاز پرداخت وام ارزان خوداشتغالی روستایی از نیمه دوم اسفند

این تسهیلات دارای ۳ سال تنفس و مشارکت است و دوره اقساط و باز پرداخت آن نیز ۶ سال در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از ایرنا، سید ابوالفضل رضوی یکشنبه شب در حاشیه بازدید از نخستین بازارچه نمایشگاهی قم، اظهار داشت: تسهیلات خود اشتغالی با هدف توان افزایی اقتصادی روستائیان در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد.

وی افزود: این تسهیلات دارای ۳ سال تنفس و مشارکت است و دوره اقساط و باز پرداخت آن نیز ۶ سال در نظر گرفته شده است.

رضوی با اشاره به ویژگی منحصر به فرد این تسهیلات افزود: برای نخستین بار روستائیان متقاضی برای وام می توانند برای وثیقه از سند خانه های روستایی استفاده کنند.

وی همچنین اعتبار پیش بینی شده برای این تسهیلات را ۱۲۰هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: پیرو دستور رئیس جمهوری درصدد هستیم تا پایان نیمه نخست سال ۹۷ این پرداخت ها را به نتیجه نهایی برسانیم که البته به فعالیت دستگاه های اجرایی در استان ها نیز وابستگی زیادی دارد.

معاون رئیس جمهوری با تقدیر از برگزار کنندگان نمایشگاه های استانی توانمندی های روستایی، این اقدام را ستودنی، خوب و زیبا توصیف کرد، و افزود: نمایشگاه سراسری توانمندی روستایی نیز طی روزهای ۱۵ تا ۱۸ اسفندماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار، و ۴۳۰ شهرستان از اقصی نقاط کشوربا ارایه توانمندی های بومی و روستایی خود، با یکدیگر به رقابت می پردازند و به طور حتم کار بزرگی را به نمایش خواهند گذاشت.

وی همچنین حضور در نمایشگاه های جهانی را نیز از جمله دیگر برنامه های دولت برای رشد و رونق اشتغال روستایی عنوان کرد، و افزود: برای میزبانی نمایشگاه های جهانی توانمندی روستایی و یا شرکت در این نمایشگاه در سایر کشورها نیز آمادگی کامل داریم.

نخستین بازارچه نمایشگاهی توانمندی های روستایی کشور با هدف ایجاد پایگاه جهت توسعه محصولات روستایی استان قم از اوایل دی ماه آغاز شده و تا نیمه اسفند ماه ادامه دارد.

معاون توسعه روستایی رئیس جمهوری درسفر به قم در جلسه کارگروه اشتغال و نشست صمیمی با کارآفرینان شرکت کرد.

Share