پایان قصه دنباله دار حذف آبونمان گاز | شرکت ملی گاز به قانون تن داد

پس از پنج ماه گمانه زنی از حذف یا عدم حذف آبونمان گاز در نهایت سخنگو شرکت ملی گاز خبر از حذف کامل آن داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از میزان، داستان دنباله دار اخذ آبونمان گاز از مشترکین پس از کش و قوس های فراوان در نهایت با مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر ابطال اخذ هزینه خدمات مستمر ماهانه از مشترکان گاز طبیعی با اکثریت آرا رای آورد.

موضوعی که از اواخر مرداد ماه سال جاری و با بخشنامه دیوان عدالت اداری خلاف قانون تشخیص داده شد و پس از این موضوع چند ماهی میان شرکت ملی گاز و دیوان عدالت اداری در رفت و آمد بود تا از این طریق برای این آن تصمیم گیری شود.

شرکت ملی گاز در ابتدا مدعی بود هزینه آبونمان یک سرویس خدمات عمومی است که مشابه بخش‌های آب، برق و دیگر بخش‌های خدماتی هزینه آن صرف مواردی همچون حفظ، نگهداری، سرویس دهی، امدادرسانی، مقاوم سازی، پوشش، جلوگیری از خوردگی و ایمنی شبکه گاز سراسر کشور می شود.

تصمیم گیری نهایی درباره آبونمان بر عهده شورای اقتصاد بود بنابراین دوباره در شورا مطرح و تصویب شد که بر اساس مصوبه این شورا، دریافت آبونمان با عنوان هزینه خدمات مستمر ادامه داشته باشد.

این تصمیم واکنش های متعددی را به دنبال داشت تا در نهایت رای به نفع مشترکین صادر شد و آبونمان گاز به صورت کامل حذف شد.

مجید بوجارزاده، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در جدیدترین اظهارات خود در این باره اعلام کرد: در پی تصویب قانون مربوط به دریافت آبونمان (هزینه خدمات مستمر) از مشترکان گاز از سوی شورای اقتصاد در دی‌ماه گذشته، هیئت عمومی دیوان عدالت اداری این مصوبه را نیز ابطال کرد و بلافاصله این بند از قبوض گاز حذف شد.

وی افزود: بلافاصله پس از آن‌که دیوان عدالت اداری، مصوبه شورای اقتصاد را ابطال و این موضوع از سوی صدا و سیما اعلام شد، باوجود آن‌که این مصوبه هنوز به صورت کتبی به شرکت ملی گاز ابلاغ نشده، اما این بند از قبوض گاز حذف شده است.

سخنگوی شرکت ملی گاز یادآور شد: تسریع در حذف این بند از قبض‌های گاز به دلیل آمادگی شرکت ملی گاز ایران در دوره قبلی ابلاغ رأی دیوان عدالت اداری درباره حذف آبونمان بود که بر این اساس، قبض‌هایی که از تاریخ اعلام صادر شده‌اند، بدون احتساب آبونمان یا هزینه خدمات مستمر بوده است.

از این پس توجه مشترکین به ستون سمت چپ قبوض گاز برای اخذ یا حذف آبونمان گاز بیشتر جلب می شود تا در صورت دریافت مجدد آن پیگیری های لازم را انجام دهند.

Share