نهادهایی که چای ایرانی می‌نوشند را بشناسید

رئیس سازمان چای کشور نام نهاد‌های دولتی و حاکمیتی که به منظور حمایت از تولیدات داخلی چای ایرانی می‌نوشند را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در مرداد سال جاری با ارسال نامه ای به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خواستار مصرف چای ایرانی توسط دستگاه‌ها  و نهادهای دولتی و حاکمیتی به منظور حمایت از تولیدات داخلی و همچنین سلامت این چای شده بود.

محمد علی روزبهان رئیس سازمان چای کشور  در نشست خبری خود در واکنش به این سوال که کدام دستگاه‌ها و نهادها مصرف چای ایرانی را در داخل محل کار خود شروع کرده اند اظهار داشت: دستگاه‌های حاکمیتی و دولتی باید از چای داخلی استفاده کنند، در شرایط فعلی برخی از این دستگاه‌ها نیز مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سپاه و بخشی از ارتش از چای داخلی خودمان استفاده می‌کنند اما هستند هنوز دستگاه‌هایی که چای داخلی را مصرف نمی‌کنند.

متن نامه حجتی به جهانگیری که با اشاره به عدم استفاده از سموم شیمیایی، چای ایرانی را سالم ترین چای دنیا به حساب آورده بود، بدین شرح است: تداوم تولید این محصول که در سال های اخیر با حمایت دولت تدبیر و امید از رونق و افزایش قابل توجهی برخوردار بوده است، ضمن حفظ اشتغال و تامین معیشت کشاورزان می تواند بخش مهمی از مصارف مردم عزیز کشور را تامین نماید.

 به منظور رونق بیشتر صنعت چای کشور و همچنین کاهش نگرانی تولیدکنندگان داخلی از فروش به موقع محصولات تولیدی، درخواست می شود تا کلیه دستگاه های اجرایی اعم از لشگری و کشوری چای مصرفی مورد نیاز خود را از کارخانجات تولیدکننده داخلی تامین کنند.

حجتی همچنین، آمادگی سازمان چای کشور را برای همراهی و مشاوره در زمینه تامین چای مصرفی دستگاه های اجرایی از طریق سندیکای کارخانجات چای سازی اعلام کرده بود.

Share