نرم‌افزار «واقعیت افزوده قهرمان» پیرامون سردار شهید حسین املاکی تولید شد

مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان گفت: «نرم افزار واقعیت افزوده قهرمان» که در قالب AR روایتگر نحوه ی به شهادت رسیدن سردار شهید حسین املاکی است، تولید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مسئول سازمان فضای مجازی سراج در گیلان گفت: «نرم افزار واقعیت افزوده قهرمان» که در قالب AR روایتگر نحوه ی به شهادت رسیدن سردار شهید حسین املاکی است، تولید شد.

سجاد ستوده در گفتگویی در این زمینه افزود: دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان نرم افزاری تحت عنوان «قهرمان» را طراحی کرده است که در قالب AR  و به ‌صورت انیمیشن سه بعدی، نحوه به شهادت رسیدن سردار شهید حسین املاکی را از زبان مقام معظم رهبری روایت می‌کند.

وی تصریح کرد: نرم افزار قهرمان که روایتگر چگونگی به شهادت رسیدن شهید املاکی است از لحاظ تکنیکی در رده نرم افزارهای AR یا همان واقعیت افزوده قرار می گیرد که در اینگونه از نرم افزارها به یک واقعیت حقیقی، محتوایی مجازی افزوده می‌شود.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان در تشریح واقعیت افزوده (Augmented Reality) گفت: واقعیت افزوده، تکنولوژی جدیدی است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و محصولات مختلف و متنوعی بر پایه این تکنولوژی تولید شده است.

وی با بیان اینکه «واقعیت افزوده» یک پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی است خاطرنشان کرد: واقعیت افزوده در معنا به روش‌هایی گفته می‌شود که به واقعیت موجود، امکانات و ویژگی‌های بیشتری اضافه می‌کند و موجب درک و سرعت عمل بیشتری در کاربر می‌شود.

ستوده پیرامون شیوه عملکرد این نرم افزار گفت: کاربران می‌توانند پس از نصب این نرم افزار بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود و تنظیم آن در برابر پوستر ویژه‌ای که از شهید املاکی طراحی شده است، داستان شهادت این شهید را به‌صورت انیمیشن سه بعدی مشاهده کنند.

وی در ادامه افزود: این نرم افزار به شکلی طراحی شده است که حتی در صورت عدم دسترسی کاربر به پوستر هدف، می تواند بدون پوستر نیز کار کند و محتوای مدنظر را به مخاطب ارائه دهد.

ستوده در انتها افزود: زندگینامه مختصر و نیز تصاویری از این شهید از دیگر بخش های این نرم افزار است.

Share