نام زیبا انسان را به زیبایی سوق می‌دهد | دستگاه قضایی و ناجا از ازدواج سفید جلوگیری کنند

نماینده ولی فقیه در گیلان، نام زیبا را سبب هدایت انسان به طرف زیبایی‌ها دانست و تصریح کرد: زیربنای مسائل ثبت اسناد و احوال در شرع اسلام بیان شده، ضمن اینکه مسئولان باید در انتخاب نام افراد دقت نظر داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دیدار با حمید درخشان‌نیا، معاون وزیر کشور، با اشاره به اینکه جامع‌الطراف بودن از امتیازهای اسلام است اظهار کرد: اسلام در تمام ابعاد زندگی برای مردم برنامه دارد.

وی به سوره بقره به عنوان طولانی‌ترین سوره در قرآن اشاره کرد و افزود: مسائل مربوط به ثبت اسناد در سوره بقره بیان شده است.

امام جمعه رشت، با تاکید بر انتخاب نام‌های نیکو برای فرزندان توسط والدین، بیان کرد: انتخاب نام نیکو، آموزش قرآن، خواند و نوشتن، شنا و اسب‌سواری از حقوق والدین نسبت به فرزندان است.

آیت‌الله قربانی، نام زیبا را سبب هدایت انسان به طرف زیبایی‌ها دانست و تصریح کرد: زیربنای مسائل ثبت اسناد و احوال در شرع اسلام بیان شده، ضمن اینکه مسئولان باید در انتخاب نام افراد دقت نظر داشته باشند.

وی به نامگذاری برخی از مراکز تجاری در جامعه اشاره کرد و گفت: بعضی از نام‌ها نامفهوم بوده و برگرفته از فرهنگ غربی است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: استفاده از نام‌های نامفهوم و غربی موجب از بین رفتن فرهنگ زیبای اسلامی در جامعه می‌شود.

آیت‌الله قربانی، در ادامه با اشاره به آثار ازدواج سفید، خاطرنشان کرد: ازدواج سفید برگرفته از فرهنگ غربی است و برای افراد تعهد ایجاد نمی‌کند؛ بنابراین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید از رواج آن در جامعه جلوگیری کنند.

وی ترویج فرهنگ حجاب و عفاف را سبب جلوگیری از فساد در جامعه ذکر کرد و یادآور شد: باورهای اسلامی باید در جامعه زنده نگه‌ داشته شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلامی احساس وظیفه کرده و مردم را راهنمایی می‌کنند، متذکر شد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وفاداری در جامعه موجب قوام خانواده‌ها می‌شود.

آیت‌الله قربانی، بر ترویج فرهنگ وفاداری توسط رسانه‌ها در جامعه تاکید کرد و افزود: اگر مردم نسبت به مسائل آگاهی داشته باشند به آن عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بانوانی در جامعه اسلامی داریم که از شوهران قطع نخاعی خود در منزل پرستاری می‌کنند، تصریح کرد: خانه‌داری و شوهرداری خوب، جهاد زن محسوب می‌شود و این فرهنگ را باید در جامعه رواج دهیم.

Share