مشکلات تولید یک روزه ایجاد نشده است | نمی خواهیم به دنبال مقصر باشیم

محسنی با اشاره به اینکه مشکلات تولید یک روزه ایجاد نشده است و حل آن مستلزم صرف زمان و برنامه ریزی است افزود: نمی خواهیم به دنبال مقصر باشیم بلکه آمده ایم یک گام به جلو حرکت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمدرضا محسنی، فرماندار شفت در نشست کارگروه رفع موانع تولید که با حضور صاحبان واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه مشکلات تولید کنندگان باید سطح بندی و بر آن اساس در شهرستان و استان پیگیری شود افزود: واحدهای تولیدی که اهتمام به کار دارند باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی با بیان اینکه دستگاه های خدماتی و دولتی در شفت ملزم به همکاری با تولیدکنندگان شده اند افزود : تعامل دو سویه سبب ادامه این روند خواهد شد.

محسنی با اشاره به اینکه مشکلات تولید یک روزه ایجاد نشده است و حل آن مستلزم صرف زمان و برنامه ریزی است افزود: نمی خواهیم به دنبال مقصر باشیم بلکه آمده ایم یک گام به جلو حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان علاقه‌مند نیستند درب کارخانه  و واحد تولیدی خود را ببندند و با وجود همه مشکلات به تلاش می پردازند افزود: اشتغال یک خانواده و حتی یک نفر هم برای  دولت حایز اهمیت است.

فرماندار شفت  تغییر سیاست های بانکی و  نرخ سود بانکی و نوع هدفمندی یارانه هارا در به وجود آمدن مشکلات کنونی تاثیر گذار دانست و افزود: پرداخت یارانه به مردم با هر نوع کیفیتی انجام شد اما یارانه تولید آن گونه که باید انجام نشد و در همان زمان هزینه های تولید  افزایش پیدا کرد.

وی افزود: تحریم های اقتصادی نیز باعث افزایش قیمت برخی از مواد اولیه شد و همه این عوامل دست به دست هم داد تا یک تولید کننده برتر به یک تولیدکننده بدهکار تبدیل شود.

فرماندار شفت بر لزوم اعتماد سازی و تعامل بین تولید کنندگان و بانک ها تاکید کرد و افزود: اهتمام دولت به رفع مشکلات واحدهای صنعتی، تولیدکنندگان و کارآفرینان است اما نظام بانکی هم دستورالعمل های خاصی دارد که البته برخی از آنها نیز  نیازمند بازنگری و ایجاد وحدت رویه است.

وی با اشاره به اینکه  سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی شهرستان شفت در نظر گرفته شد اظهار کرد: به واسطه برخی از مشکلات بخش عمده این تسهیلات صرف  تسویه بدهکاری گذشته تولیدکنندگان شد  و کمتر به رونق تولید و ایجاد اشتغال سوق داده شد.

نماینده عالی دولت در شفت کاهش اتکا بودجه کشور به نفت و افزایش درآمدهای مالیاتی  را یکی از سیاست‌های کلی نظام است برشمرد و افزود: حذف مالیات از تولید کنندگان در حال حاضر امکان پذیر نیست اما باید مدیریت کنیم و  تجدید نظر در قوانین مالیاتی نیز  نیازمند ورود نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

محسنی با بیان اینکه با پیگیری های مسوولین ارشد گیلان مبلغ ۱۵۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره در قالب طرح کارا از محل صندوق توسعه ملی برای تولید و اشتغال روستایی و عشایری و ناحیه های صنعتی با بهره کمتر از ۱۰درصد برای این  استان در نظر گرفته شده است و این مبلغ با آورده بانکها به حدود دو برابر افزایش خواهد یافت افزود: جزییات و برش شهرستانی  این طرح در آینده ای نزدیک اعلام خواهد شد و متقاضیان و تولیدکنندگان واجد شرایط در شهرستان شفت هم می توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند.

Share