مردم گیلان ذاتا انسان‌های خوبی هستند | گوشت و مرغ فاسد از استان‌های دیگر وارد گیلان می‌شود

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مبارزه با قاچاق نیازمند عزم عمومی و همکاری دستگاه‌های مختلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امشب در دیدار با محمدحسن سرابیان مدیرکل دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد تعزیرات حکومتی با اشاره به همکاری دستگاه‌های مختلف با این سازمان در گیلان اظهار کرد: در گذشته سوء استفاده‌هایی در زمینه عرضه گوشت حرام صورت می‌گرفت اما با همکاری مسؤولان ذی‌ربط جلوی این اقدام در استان گرفته شده است.

وی، مردم گیلان را ذاتا انسان‌های خوبی توصیف کرد و افزود: گیلانی‌ها مسائل شرعی و دینی را رعایت می‌کنند و گوشت و مرغ فاسد از استان‌های دیگر وارد گیلان می‌شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه با تلاش تعزیرات حکومتی وضعیت امنی به لحاظ عرضه کالای فاسد در مدت سه سال گذشته در گیلان ایجاد شده است، تصریح کرد: مسؤولان برای مقابله با عرضه کالای فاسد و قاچاق تمام تلاش خود را به‌کار می‌برند اما با توجه به فراوانی آن به طور کامل نمی‌توانند این امر را کنترل کنند.

آیت‌الله قربانی، عرضه کالای قاچاق را سبب آسیب به تولید کارخانه‌ها و کشاورزی و همچنین ایجاد بیکاری در جامعه خواند و بیان کرد: قاچاق تنها منحصر به گیلان نبوده و تبدیل به بلای عمومی شده است.

وی متذکر شد: عملکرد تعزیرات حکومتی گیلان در مبارزه با قاچاق رضایت‌بخش بوده اما این امر نیازمند عزم عمومی و همکاری دستگاه‌های مختلف است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان نیز در دیدار مذکور فعالیت این سازمان را در سه بخش مقابله با قاچاق، بهداشت و تخلفات کم‌فروشی و گران‌فروشی عنوان کرد و گفت: سازمان تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به مسائل مذکور است.

رضا قشلاقی با اشاره به اینکه برخورد با قاچاق از تأکیدات مقام معظم رهبری است، یادآور شد: بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی به‌ویژه رستوران‌ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی به طور مستمر در گیلان انجام می‌شود.

Share