مبادا ماجرای جاسوسی فعالان محیط زیست، به بهانه حمایت از تالاب انزلی تکرار شود

امام جمعه بندرانزلی گفت: مبادا ماجرای جاسوسی نمایندگان خارجی حامی محیط زیست از اماکن نظامی و امنیتی حساس کشور به بهانه ی دفاع از یوزایرانی در این شهر به بهانه ی حمایت از تالاب بین المللی انزلی تکرار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه با تقدیر از حضور پر شکوه مردم در ۲۲ بهمن امسال تصریح کرد: من از حضور گسترده همه مردم خصوصا زن و مرد و جوان قهرمان، مومن و انقلابی بندرانزلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تماشایی امسال تشکر می کنم.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه خطبه دوم خود با اشاره به ۳ اسفند و سالروز کودتا انگلیس در ایران و نشاندن رضا قلدور بر تخت پادشاهی تصریح کرد: شیوه کودتا آن زمان انگلیسی ها بسیار به اقدامات امروزشان شباهت دارد، این جماعت با استفاده از شرکت های اقتصادی و کار تجارت در کشور به جمع آوری اطلاعات سیاسی، امنیتی و فرهنگی مشغول شده آن را در اختیار نهاد های جاسوسی می گذارند و حالا نیز در قالب حامیان محیط زیست به کشور نفوذ کرده اند.

شمس الدین در تکمیل سخنان خود گفت: این فعالان و نمایندگان سازمان های محیط زیست خارجی به برای دفاع از یوز ایرانی وارد کشور شدند و تحت همین عنوان اطلاعات مهمی را از مراکز نظامی و امنیتی جمع آوری و از کشور خارج کردند که با هوشیاری و ورود نیروهای اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) علی رغم غفلت برخی مسئولان ( اگر نگوییم عمدی بودن) رصد و دستگیر شدند.

وی با تاکید بر اینکه در وقوع چنین اتفاقاتی باید مسئولان مربوطه پاسخگو باشند تاکید کرد: چه کسی به این ها میدان داده است؟ چه کسی از آنان حمایت می کند؟ چه کسی به آنان اجازه  ورود و حضور در مراکز نظامی را داده تا دوربین کار بگذارند؟ بارها گفته ایم که مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود اما باز هم می بینیم که چنین موضوعاتی تکرار می شود.

مردم هیچ اثری از اقدامات این شرکت خارجی برای نجات تالاب انزلی ندیده اند

خطیب جمعه انزلی در ادامه به فعالیت یکی از شرکتهای خارجی برای حمایت و احیا سازی در تالاب انزلی نیز اشاره و خاطر نشان کرد: بعد از گذشت چندین سال مردم این شهر هنوز هم هیچ اثری از عمل و اقدامات این شرکت خارجی برای نجات تالاب انزلی ندیده اند، می آیند و به بهانه ی احیاسازی و تحقیقات ، زمین و ساختمان و امکانات می گیرند و این در حالی است که در منزل حامیان محیط زیستی مدافع یوزایرانی جاسوسان سیا به راحتی رفت و آمد می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین افزود: بعد از این همه سال تازه می خواهند مسابقه بگذارند و آموزش دهد ، به جای این کارها، مبلغ هزینه شده برای خریداری زمین و تجهیزات و وسایل را صرف جلوگیری از ورود پس آب ها به تالاب (که دقیقا برای همه مشخص و واضح است) کنید ، بروید فاضلابها را تصویه کنید.

وی اظهار کرد: این شهر مرز آبی کشور ماست، ارسال پهباد برای ثبت تصاویری هوایی از این منطقه چه توجیهی دارد؟ مسئولان شهرستان ما در این زمینه به هوش باشند، مبادا ماجرای جاسوسی شرکتهای خارجی حامی محیط زیست از اماکن نظامی و امنیتی حساس کشور به بهانه ی دفاع از یوزایرانی، باری دیگر به بهانه ی حمایت از تالاب بین المللی انزلی در این شهر تکرار شود.

خطیب جمعه انزلی در ادامه باری دیگر با تاکید بر عدم اعتماد به کشورهای خارجی و نمایندگان آنان تصریح کرد: به اینها امیدی نداشته باشید، این گونه از جماعت خارجی اگر به کشور ضربه نزنند، قطعا هیچگاه آن را آباد نخواهند کرد.

تعمیرات داخلی مصلی دیگر موضوعی بود که حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان به آن اشاره و خاطر نشان کرد: مصلی بندرانزلی که در واقع مسجد جامع امیرمومنین این شهرستان است هیچ اعتبار دولتی و منبع درآمدی ندارد و با توجه به اینکه کاشیکاری درون مصلی آغاز شده است هنوز هزینه آن تامین نشده و ما امید داریم که به کمک و همت شما مردم عزیز و خیرین محترم، این مصلی (که چه خوب چه بد ، چه بزرگ و چه کوچک به دست ما رسیده) را تکمیل کنیم.

گفتنی است وی در ادامه بحث خطبه های قبل در رابطه با فرهنگ عمومی و عوامل تاثیر گذار بر آن به عامل رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی نیز اشاره و گفت: امروزه اثر گذاری دشمنان بر فرهنگ جامعه ما از طریق این رسانه خصوصا فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بسیار اثر گذار تر از نهاد خانواده و تعلیم و تربیت است.

وی در مصداق این اثرگذاری خاطر نشان کرد: در ایام سال نو میلادی میبینیم که برخی از مغازه داران برای جلب نظر مشتریان از کاج و تزئینات کریسمس برای تبلیغ آغاز سال جدید میلادی و عید مسیحیان استفاده می کنند.

خطیب جمعه انزلی با گلایه از این اقدام اشتباه در بین کسبه و بازاریان تاکید کرد: عموم کسانی که فروشنده و یا خریداران این درخت ها هستند مسیحی نبوده و اگر این ماجرا به همین روال ادامه یابد قطعا به مرور در سال های آینده به عنوان یک فرهنگ تلقی خواهد شد.

سکولار شدن جامعه اسلامی از اهداف اصلی دشمنان داخلی و خارجی است

 شمس الدین در ادامه به روز ولنتاین نیز اشاره و با بیان اینکه ترویج این روز یک عمل ناصحیح و نامشروح است افزود: با استفاده از رسانه های امروز و شبکه های اجتماعی ولنتاین را معرفی کرده و بازتاب می دهند تا ارتباط نامشروح دختر و پسر نوجوان و جوان ترویج شود، متاسفانه از سالیان گذشته این موضوع مطرح و در سالیان اخیر نیز قبح آن ریخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان و داخلی و خارجی در تلاشند که جامعه ما از دین دست بردارد و سکولار شود اظهار کرد: می خواهد با ترویج روحیه بی تفاوتی و عادی جلوه دادن ناهنجاری ها و منکرات جامعه را از حساسیت دینی و ارزشی بازدند، می خواهند قبح خیلی از موضوعات ریخته شده و عادی شود که متاسفانه در غفلت ، بی توجهی مسئولان با استفاده از رسانه ها و این وسایل ارتباط جمعی در حال پیاده کردن نقشه های خود هستند.

امام جمعه بندرانزلی همچین خطاب به جوانان انقلابی گفت: جوانان مومن و انقلابی از فضای مجازی برای تاثیر گذاری استفاده کنند ، جوانان انقلابی ما در فضای مجازی تماشاگر نباشند و با جدیت در این عرصه هوشمندانه ورود کنند.

در پایان سخنان خود نیز مردم مومن انقلابی و قهرمان این شهرستان را به حضور گسترده در تجمع بزرگ فاطمیه شهرستان دعوت کرد و افزود: با حضور با شکوه خود در این مراسم حق و شان ایشان را به عنوان ام الشهدا به نمایش بگذاریم.

Share