ظریف با «پفک نمکی» نمایش مضحک آمریکا را به تمسخر گرفت+عکس

وزیر امور خارجه کشورمان می‌گوید در تصویری که آمریکایی‌ها از قطعات موشکی منتشر کرده‌اند، علامت استاندارد ایران وجود دارد، در حالی که این علامت مخصوص اقلام خوراکی است و نه قطعات نظامی پیچیده که اصولا کاربرد عمومی ندارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اقدام شب گذشته آمریکایی‌ها در دعوت از سفرای ۱۵ کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل و تلاش آن برای فضاسازی علیه ایران با انتشار پیامی در توئیتر، به تناقض‌ها و مضحک بودن «مدارک»‌ارائه شده از آمریکایی‌ها علیه ایران اشاره کرد.

ظریف در پیام توئیتری خود آورد:

مدتی قبل، آمریکا یک موشک ایرانی ارائه شده توسط سعودی ها را نمایش داد. باید به آنها گفته شده باشد موشکی که در آسمان توسط پاتریوت نابود شده کاملا سالم به زمین فرود نمی‌آید. لذا این بار قطعاتی از موشک را نشان دادند ولی با آرم مؤسسه استاندارد ایران که ما روی بسته‌های غذایی بکار می‌بریم. دوباره تلاش کنید مدرک تولید کنید!

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ادعاهای آمریکایی‌ها درباره درج عبارت «ساخت ایران» روی قطعاتی که به ادعای مقامات واشنگتن از بدنه موشک شلیک شده یمنی‌ها به ریاض، پایتخت عربستان به‌دست آمد، به این نکته جالب اشاره کرد که در عبارت مدنظر و ادعایی آمریکایی‌ها، علامت استاندارد ایران وجود دارد، و این علامت مختص اقلام خوراکی و مصرفی عمومی است و برای تولیدات نظامی و قطعات فوق‌پیشرفته و پیچیده آن‌ها که کاربردهای خاص و غیرعمومی دارند، چنین علامتی اصولا هیچ موضوعیتی ندارد.

Share