راه و برق پنج روستا در ارتفاعات شهرستان سیاهکل قطع است

فرماندار سیاهکل گفت: راه و برق پنج روستای سخت گذر در مناطق کوهستانی و برق پنج روستا در منطقه جلگه ای شهرستان قطع است و تلاش ها برای رفع مشکلات یادشده ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، فرماندار سیاهکل گفت: راه و برق پنج روستای سخت گذر در مناطق کوهستانی و برق پنج روستا در منطقه جلگه ای شهرستان قطع است و تلاش ها برای رفع مشکلات یادشده ادامه دارد.

رضا اسلامی افزود: راه و برق پنج روستا در ارتفاعات بالادست دیلمان به دلیل بارش برف سنگین بیش از دو متر، قطع است که نیروها برای بازگشایی این مسیر و اتصال برق روستاها در تلاش هستند تا غروب امروز بتوانند این مشکل را حل کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش کوهستانی دیلمان در زمینه آب، برق، سوخت و گاز مشکلی وجود ندارد ولی روز گذشته در بخش مرکزی سیاهکل قطعی آب و برق داشتیم هرچند قطع برق بر اثر پارگی سیم ها و بطور مقطعی و پراکنده بود که ترمیم شدند ولی برق پنج روستا در دهستان خرارود در حوزه مرکزی سیاهکل قطع است.

فرماندار سیاهکل اظهار داشت: در شهر دیلمان یک متر و ۲۰ سانتیمتر، در ضلع غربی دیلمان منطقه کشتی گیر چاک و محور شاه شهیدان دو متر و ۲۰سانتیمتر، در گردنه لاریخانی دو متر و ۱۰سانتیمتر، در روستاها و مناطق کوهپایه بین ۶۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و در شهر سیاهکل ۵۰سانتیمتر برف باریده است.

وی افزود: ۱۶ گروه (اکیپ) از روز گذشته در شهرستان مشغول رفع نواقص و مشکلات مردم بودند که امروز هفت اکیپ نیز به آنها اضافه شده و درحال حل مشکلات باقیمانده هستند.

اسلامی تصریح کرد: شب گذشته محور سیاهکل به دیلمان به علت سقوط بهمن بسته شده بود که امروز این محور بازگشایی شده و رفت و آمد در آن با احتیاط و تجهیزات زمستانی امکانپذیر است.

شهرستان سیاهکل با ۲ بخش مرکزی و دیلمان که به ترتیب جلگه ای و کوهستانی هستند، در ۵۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و جمعیت بخش مرکزی بالغ بر ۴۷ هزار نفر و بخش دیلمان، افزون بر ۱۵ هزار نفر است.

Share