دکتر جهانگیری قول داد ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گردشگری روستایی گیلان را تامین کند

استاندار گیلان با بیان اینکه می‌توان با شناسایی نقاط مهم گردشگری فرصت‌های مهم و آماده سرمایه گزاری را در حوزه گردشگری در اختیار داشته باشیم گفت: باید نقاط سرمایه پذیر استان برمبنای گردشگری را مدون کرده تا در اختیار سرمایه گزار قرار دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مصطفی سالاری صبح امروز در اولین جلسه مشترک توسعه گردشگری دریایی و برند سازی خوراک و پوشاک سنتی در سالن اجتماعات استانداری گیلان با اعلام اهمیت گردشگری در اشتغال‌زایی استان برمبنای پتانسیل‌های موجود اظهار کرد: گردشگری باید محور اصلی توسعه جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه می‌توان با شناسایی نقاط مهم گردشگری فرصت‌های مهم  و آماده می‌توان سرمایه گزاری در حوزه گردشگری را در اختیار داشته باشیم گفت: باید نقاط سرمایه پذیر استان برمبنای گردشگری را مدون کرده تا در اختیار سرمایه گزار قرار دهیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه طی پرسشنامه‌ای از فرمانداران و بخشداران خواسته‌شده تا مناطق دارای پتانسیل مناطق خود را با ذکر دلیل مدون کنند بیان کرد: روستاهایی که برای بوم گردی و گردشگری دارای پتانسیل باشد را مشخص کرده تا به متقاضیان سرمایه گذاری همراه با تسهیلات اعلام کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه  متقاضی جهت سرمایه گزاری در بخش تل کابین در ۱۱ نقطه غربی در گیلان وجود دارد تصریح کرد: مطلوب این است نقاطی که دارای پتانسیل  برای سرمایه گزاری است جهت معرفی به سرمایه گزار مشخص شود  تا روند کار آن‌ها تسهیل گردد.

سالاری با اشاره به اهمیت گردشگری کشاورزی و دریایی افزود: اگر مناطقی شرایط ایجاد فرودگاه‌های آموزشی و تفریحی جهت نگهداری از متقاضیانی که هواپیماهای شخصی دارند ممکن شود، ایجاد آن می‌تواند درآمدزایی خوبی را جهت اشتغال استان رقم زند.

وی گفت: ایجاد چنین مراکزی نیاز به سرمایه زیاد ندارد چراکه نیازی به برج مراقبت و عوامل جانبی فرودگاهی نخواهد بود لذا با ایجاد بیش از ۱۰۰ متر آسفالت در یک منطقه مناسب می‌توان ایجاد چنین فضای گردشگری را فراهم نمود.

سالاری از اهمیت گردشگری دریایی سخن گفت و افزود: گردشگری دریایی مهم است و می‌توان با ایجاد فضای مناسب دریایی جهت پهلو گرفتن قایق‌ها، نظر سرمایه‌گذار را  در این خصوص جلب کرد.

وی با تأکید بر این‌که با پر کردن این پرسشنامه‌ها باید کتابچه‌ای تا آخر فروردین سال آینده آماده کنیم تصریح کرد: همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری در استان در اردیبهشت‌ماه سال آینده جهت بررسی و معرفی آن به سرمایه گزار برگزار می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه در نقاط شهر رشت تالاب و  رودخانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند موقعیت خوبی برای سرمایه گزاری داشته باشد گفت: با تسهیلاتی که دولت جهت بازآفرینی بافت فرسوده فراهم می‌کنند می‌توان از ظرفیت بازآفرینی استفاده نمود و پیگیری آن را در دستور کار قرار داد.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه بررسی استفاده از تالاب‌ها و تسهیلات بومی برای ساخت سازه‌های شناور که هزینه‌های کمتری نسبت به سازه‌های خاکی دارد از موارد موردبررسی و پراهمیت است گفت: در مجاورت رودخانه‌ها اگر نقاطی وجود داشته باشد که امکان سرمایه‌گذاری سرمایه‌دار فراهم باشد می‌توان  آن را تسهیل نمود.

سالاری با بیان اینکه دکتر جهانگیری قول داده است تا  ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گردشگری روستایی ما را تأمین کنند افزود: درخواست ما از دولت ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بوده است.

وی تصریح کرد: اگر در بهره‌مندی از این پتانسیل‌ها بتوان موقعیت ویژه‌ای برای اشتغال‌زایی ایجاد کرد  قطعاً شاهد تحول خوبی در حوزه اشتغال در استان گیلان خواهیم بود.

Share