دو مدیر انقلابی شهید گیلان در گمنامی به سر می‌برند

دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان گفت: این‌که گیلان مجاهدانی چون شهید انصاری تنها استاندار شهید کشور را در تاریخ خود ثبت کرده است و این افتخار در گمنامی روزگار می‌گذراند برای ما غصه آور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سعید مهدوی در نخستین همایش تجلیل از پیشکسوتان انقلاب اسلامی در سالن همایش مخابرات گیلان اظهار کرد: یکی از شعائر الهی در حاکمیت دینی یادآوری از حماسه‌آفرینانی است که در عرصه‌های مختلف ایفای نقش کردند.

وی با بیان اینکه  حماسه‌آفرینان انقلابی در  جهت استقرار کلمه الهی مجاهدت کرده و از جان و مال خویش گذشتند، گفت: استان گیلان شاهد حضور حماسه‌آفرینانی است که قبل و بعد از انقلاب برای استقرار کلمه الهی هزینه‌های زیادی را متحمل شدند.

دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان با بیان اینکه نام کسانی که  مجاهدت‌های بی‌شماری را درراه انقلاب اسلامی انجام دادند در گمنامی به سر می‌برد افزود: این‌که گیلان مجاهدانی چون شهید انصاری تنها استاندار شهید کشور را در تاریخ خود ثبت کرده است و این افتخار در گمنامی روزگار می‌گذراند برای ما غصه آور است.

مهدوی با  تاکید بر اینکه در تاریخ ایران تنها نام یک استاندار شهید از خطه سرسبز گیلان تقدیم انقلاب شده است، خاطرنشان کرد: اگر نام شهید انصاری و شهید کریمی به‌عنوان تنها دادستان شهید کشور متعلق به استان‌های دیگر بود این‌قدر مورد غفلت قرار نمی‌گرفت.

وی با بیان اینکه  حجاب معاصرت منجر به غریب بودن برخی‌ها شده است، تصریح کرد: درباره شهدایی نظیر انصاری و کریمی حجاب معاصرت بی‌معنا شده و مورد غفلت قرارگرفته است.

دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان با طرح این سؤال که مگر ما چند شهید مدیر انقلابی نظیر شهیدان انصاری و کریمی داریم که باید مورد غفلت قرار  بگیرد، بیان کرد: وظیفه ما  طرح و یادآوری حماسه‌های ایثارگران بوده تا محرک جامعه امروز باشد.

مهدوی با بیان اینکه امروز دِینِ حوزه‌های علمیه به‌واسطه خون شهدای انقلاب اسلامی به‌مراتب بیشتر از قبل از انقلاب است، گفت: باید چهره‌های بزرگی چون بحرالعلوم ها را برای طلاب جوان برجسته کنیم.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام حمید روحانی از آن دست شاگردانی است که درگذر عمر رسم شاگردی را فراموش نکرده است، خاطرنشان کرد: یکی از عوامل رشد ارتقا و مصونیت یک جامعه حفظ هویت آن جامعه است.

دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان گفت: عرصه امروز دنیا، عرصه جنگ رسانه‌ای است که رهبری نیز بارها به آن تاکید کرده‌اند و باید به‌صورت جدی آن را پیگیری کرده و موردتوجه قرار دهیم.

مهدوی با بیان اینکه برخی‌ها در آموزش دهی، تنها به هویت‌سازی علمی توجه کرده و هویت‌سازی فرهنگی را فراموش می‌کنند افزود: امضاکنندگان سند هویت سوز ۲۰۳۰ دست از کار ننشسته‌اند و اگر نبود نهیب رهبر معظم انقلاب  آن سند هویت سوز به‌صورت قانونی در حال اجرا بوده است.

Share