داماش و شهرداری فومن حریفانشان را در مرحله نهایی رقابت‌های لیگ دو شناختند

قرعه کشی مرحله نهایی رقابت های لیگ دو، صبح امروز در مقر روابط عمومی سازمان لیگ فدراسیون فوتبال برگزار شد و سرانجام دو تیم گیلانی داماش گیلان و شهرداری فومن حریفان خود در مرحله پایانی رقابت های لیگ دسته دو شناختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مرحله نهایی لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کشور با حضور نمایندگان ۱۲ تیم حاضر در این مرحله انجام شد.

طبق قرعه کشی گروه بندی مرحله نهایی به این شرح است:

گروه الف: شهرداری فومن، کارون اروند خرمشهر، نفت امیدیه، خوشه طلایی ساوه، استقلال جنوب تهران، مقاومت تهران

گروه ب: شهرداری بندرعباس، نفت و گاز گچساران، داماش گیلان، پالایش و پخش آبادان، شاهین شهرداری بوشهر، سردار بوکان

همچنین در این مراسم در خصوص نحوه برگزاری مسابقات توضیحاتی داده شد که به همراه حواشی مربوط به جلسه در ادامه خواهید خواند:

-این فصل آخرین سالی است که لیگ دو،  دو مرحله ای انجام می شود. از سال آینده این مسابقات در دو گروه و به صورت دوره ای برگزار خواهد شد.

-امسال برخلاف سال گذشته، بازی پلی اف مابین تیم های دوم گروه ها تک بازی نخواهد بود و به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.

-اگر بازی پلی آف به ماه رمضان برسد، حتما زیر نور برگزار می شود و تیمی که استادیومش نور کافی نداشته باشد، بازی در مرکز استان یا استادیوم شهر و استان همجوار برگزار می شود.

-مدل محرومیت انظباطی تیم ها با کارت های زرد و قرمز به این ترتیب خواهد بود که هر بازیکن اگر در دو بازی کارت زرد بگیرد، یک بازی را محروم خواهد بود و بازیکنی که در یک بازی، یک بار با کارت زرد و یک بار کارت قرمز بگیرد، کارت زرد او محاسبه خواهد شد.

-مدل برگزاری مسابقات برخلاف سال گذشته به ترتیب خواهد بود و ترتیب برگزاری مسابقات دور برگشت به همان ترتیب دور رفت است. سال گذشته شیوه برگزاری بازی ها برعکس بود و آخرین بازی دور رفت، نخستین بازی دور برگشت بود و الی آخر.

-پس از چند قرعه، محمدرضا حاجی پور با اشاره به فاصله مسافتی تیم ها از داماش با خنده گفت: فقط کافی است تا به جای تیم های تهرانی با سردار بوکان هم همگروه شویم؛ با قرار گرفتن سردار بوکان در گروه ب و همگروهی با داماش، حاضرین در جلسه قرعه کشی خندیدند.

-با اعلام خبر سقوط هواپیمای تهران – یاسوج و کشته شدن تمامی سرنشینان آن، جلسه متاثر از این خبر به سکوتی تلخ فرو رفت.

-چهار هفته ابتدایی مسابقات قرار شد تا پیش از عید نوروز برگزار شود.

-از هر گروه تیم های صدرنشین به لیگ دسته اول صعود می کنند و با برگزاری بازی پلی آف بین تیم های دوم تیم سوم صعود کننده نیز مشخص می شود.

Share