بعضی از مراکز فرهنگی تنها نام آن را یدک می‌کشند|اعلام ۶ معضل گیلان به معاون اول رئیس جمهور

نماینده ولی فقیه در گیلان به ایجاد شبهه نسبت به مسائل اعتقادی مردم توسط دشمنان اشاره کرد و گفت: پاسخ به شبهات دینی باید به صورت منطقی ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده ولی فقیه در گیلان به ایجاد شبهه نسبت به مسائل اعتقادی مردم توسط دشمنان اشاره کرد و گفت: پاسخ به شبهات دینی باید به صورت منطقی ارائه شود.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه انجام فعالیت‌های فرهنگی یک اصل است اظهار کرد: بعضی از مراکز فرهنگی که باید فعالیت‌های فرهنگی انجام دهند تنها نام آن را یدک می‌کشند.

وی، پایداری انقلاب اسلامی را در ترویج فرهنگ به عنوان یک اصل از طریق رسانه‌ها عنوان کرد و افزود: رسانه‌ها به مسائلی که جامعه به آن نیاز دارد باید بپردازند و مسائل سیاسی از امور فرعی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه علما سنگرداران دین محسوب می‌شوند، تصریح کرد: علما با تألیفات خود مسائل دینی را برای مردم بیان می‌کنند.

آیت‌الله قربانی به وجود فقر در زیر سرسبزی استان گیلان اشاره کرد و گفت: بیشترین مددجویان کمیته امداد در بعضی از شهرهای این استان هستند.

وی با اشاره به ایجاد شبهه نسبت به مسائل اعتقادی مردم توسط دشمنان، بیان کرد: پاسخ به شبهات دینی باید به صورت منطقی ارائه شود.

برنامه‌های شتاب توسعه گیلان جمع‌بندی شده است

معاون پارلمانی رئیس جمهور نیز در دیدار مذکور به تلاش مسؤولان به‌ویژه استاندار در توسعه گیلان اشاره کرد و گفت: جمع‌‌بندی برنامه‌ها برای شتاب توسعه استان انجام شده است.

حسینعلی امیری با اشاره به حضور فعال نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، افزود: فعالیت‌های عمرانی نمایندگان گیلان بر فعالیت‌های سیاسی آنها ارجحیت دارد.

وی، ترکیب مجموع مدیران قوای سه گانه با محوریت آیت‌الله قربانی در گیلان را بسیار خوب توصیف کرد و متذکر شد: آیت‌الله قربانی نه‌تنها سرمایه بزرگی برای انقلاب اسلامی است بلکه سرمایه‌ای برای اسلام و شیعه محسوب می‌شود.

این مسؤول، با اشاره به منابع محدود دولت، بیان کرد: در تلاش هستیم با منابع اندک موجود بتوانیم فعالیت‌های اجتماعی خوبی در کشور انجام شود ضمن اینکه مردم در حمایت از انقلاب و اسلامی در صحنه هستند.

اعلام ۶ معضل گیلان به معاون اول رئیس جمهور

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در دیدار مذکور از اعلام شش معضل بزرگ گیلان در دیدار با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خبر داد و بیان کرد: معضل پسماند، فاضلاب، مشکل چای و برنج، گسترش منطقه آزاد انزلی، اتمام پروژه راه‌آهن قزوین ـ رشت و ارتقای پرداخت تسهیلات برای اشتغال‌زایی در حوزه گردشگری از جمله موضوع‌های بیان شده در دیدار با معاون اول رئیس جمهور بود.

محمدحسین قربانی متذکر شد: اکر ۲۰۰ میلیارد تومان مازاد بر ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری گیلان پرداخت شود در ایجاد اشتغال استان تاثیرگذار است.

Share