برگزاری اولین دوره جشن انقلاب با عنوان «جوانه های انقلاب»

مهیار فتحی‌پور گفت: برنامه جشن انقلاب تحت عنوان «جوانه‌های امید» و با شعار «جوانه های انقلاب، امیدهای فردا» در بین دانش آموزان مقطع متوسطه اول برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مهیار فتحی‌پور، مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان از برگزاری برنامه جشن انقلاب تحت عنوان “جوانه‌های امید” و با شعار “جوانه های انقلاب، امیدهای فردا” در بین دانش آموزان مقطع متوسطه اول خبر داد و افزود: هدف از اجرای این برنامه تقویت روحیه انقلابی و انگیزه دانش آموزان نسبت به پیگیری آرمان‌های ملی، جهانی و تمدن انقلاب اسلامی، تقویت بینش دانش‌آموزان نسبت به هویت اسلامی و تقویت ایمان آن‌ها به مبانی اسلام و انقلاب، آشناسازی با شخصیت و آرمان حضرت امام خمینی(قدس سره) و رهبری معظم انقلاب (مدّظله العالی)، بصیرت‌افزایی و معرفت‌بخشی به دانش‌آموزان در مورد انقلاب اسلامی ایران و تاریخچه آن، تقویت روحیه جمع‌گرایی و تشویق دانش‌آموزان به انجام فعالیتهای گروهی است.

وی با بیان اینکه مراسم جشن جوانه‌های امید همزمان با سراسر کشور از سوی انجمن‌های اسلامی مدارس برگزار می شود، اظهار کرد: مسئول گروه تشکیلات و مسئول گروه مراسم و مناسبت‌ها با همراهی مسئولین سایر گروه‌ها و با نظارت مربی و یا کمک مربی وظیفه برگزاری این مراسم در مدرسه را بر عهده دارند و مسئولیت اصلی برنامه با مسئول گروه مراسم و مناسبت‌هاست.

فتحی‌پور گفت: برگزاری تور انقلاب یکی دیگر از برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان می باشد که در این طرح، دانش آموزان از اماکن، خیابانها، مساجد و… که در جریان انقلاب اسلامی فعال بوده و جریان انقلاب در آن قسمت‌های شهر اتفاق افتاده است، بازدید می کنند و شخصی که شاهد اتفاقات انقلاب در این اماکن بوده، به ذکر خاطره برای شرکت کننندگان می پردازد.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان اظهار داشت: گروه مراسم و مناسبت‌ها با همراهی مسئول انجمن و سایر گروه‎ها، فضاسازی لازم را برای مراسم جشن جوانه‌های امید و دهه فجر انجام می دهد.

وی ادامه داد: فضاسازی میتواند شامل آذین بندی، پخش سرود و پادکست‌های تولید شده به مناسبت دهه فجر باشد.

فتحی‌پور با اشاره به اینکه می توان از تابلو اعلانات مدرسه نیز در ایام الله دهه فجر تحت عنوان “برد انقلاب” بهره برد، گفت: نمونه‌ای از روز شمار انقلاب و یا وقایع، حوادث، معرفی چهره سیاه خاندان پهلوی، طنز و … میتواند برای به‌روز کردن تابلو اعلانات مدرسه استفاده کرد.

مدیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان افزود: سخنرانی، خاطره گویی، قصه انقلاب، اجرای تئاتر، سرود و تواشیح، رادیو انقلاب، نمایشگاه آلاله های شهر، نمایش فیلم ها، مستندهای تولید شده با موضوع انقلاب اسلامی، مسابقات ورزشی جام فجر، مسابقات قرآنی حفظ و قرائت سوره فجر و نباء، مسابقه روزنامه دیواری فرزندان انقلاب معرفی الگوی زن مجاهد از طریق برگزاری مسابقه کتابخوانی، مسابقه پازل انقلاب، ایستگاه صلواتی، مسابقات ماکت سازی، توزیع رزق فکری و طرح دیوار انقلاب از دیگر برنامه های جشن جوانه های امید است.

وی ادامه داد: همچنین دانش آموزان می توانند نقش و رسالت خود را در قالب دلنوشته، نامه، دکلمه، متن ادبی به عنوان “جوانه‌های امید انقلاب” خطاب به مقام معظم رهبری(دامت برکاته) ترسیم کنند.

فتحی‌پور از اکران پویانمایی «فهرست مقدس» برای اولین بار در گیلان خبر داد و تصریح کرد: «فهرست مقدس» روایتگر یک داستان تاریخی است که ماجرای آن در شهر نجران کشور یمن می‌گذرد و زمان آن به صد سال قبل از ظهور دین اسلام باز می‌گردد. این انیمیشن سینمایی روایتی دراماتیک، رمانتیک و تراژیک دارد و داستان آن بر اساس سفر قهرمان فیلم با نام هاران شکل گرفته است.

در پایان گفت: دانش آموزان می توانند ایده ها، ابتکارات و طرح‌هایی که در برنامه جشن انقلاب اجرا شده است را به صورت عکس با توضیح مختصری جهت شرکت در مسابقه به دفاتر اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ها ارسال کنند.

Share