با درخواست بازاریان بازگشایی مسیر خیابان شریعتی رشت بازبینی می‌شود

شهردار رشت، با بیان اینکه ترافیک موجود و در پی آن مشکلات یاد شده، کاهش رونق اقتصادی و تجاری بازار را به دنبال خواهد داشت، گفت: کاهش رونق اقتصادی و کسب و کار سبب شده تا چرخه اقتصاد شهر متزلزل و حتی بازار با رکود مواجه گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست صمیمی جمعی از بازاریان خیابان شریعتی با مسعود نصرتی، شهردار رشت در دفتر وی برگزار شد.

نصرتی با اشاره به اینکه اولین نشست با بازاریان در دی ماه برگزار شده بود اذعان داشت: حل مشکل ترافیک محدوده پیاده راه رشت مهم ترین مطالبه آنان است، چرا که ترافیک موجود در این محدوده هم برای کل شهروندان و هم برای تردد گردشگران مشکلات عدیده ای را فراهم کرده است.

ترافیک موجود، رکود بازار را در پی دارد

شهردار رشت، تصریح کرد: ترافیک موجود و در پی آن مشکلات یاد شده، کاهش رونق اقتصادی و تجاری بازار را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: کاهش رونق اقتصادی و کسب و کار سبب شده تا چرخه اقتصاد شهر متزلزل و حتی بازار با رکود مواجه گردد که به تبع آن صنایعی چون صنعت ساختمان و اشتغال را تحت شعاع قرار دهد.

نصرتی خاطرنشان کرد: امروز در دومین نشست با بازاریان رشت طرحها و پیشنهاداتی ارائه شد که پس از مطالعه طرحها و پیشنهادات برنامه ریزی های مدونی در این زمینه انجام خواهد شد.

بازار رشت حالت انفجاری به خود گرفته است

رضابخش وطن خواه با تاکید بر این که تنها خیابان شریعتی از بین چهار مسیر منتهی به مرکز شهر باز می باشد، گفت: استمرار باز بودن خیابان شریعتی نیاز به ترمیم و بازبینی دارد، که با توجه به ذکاوت و توان علمی شهردار رشت این مهم به سهولت امکانپذیر است.

مدیر موسسه حقوقی قانون وطن تصریح کرد: در بحث کارشناسی بازاریان حاضر بدون هیچ توقعی در کنار شهرداری هستند.

وی افزود: با خرید یک ملک در کوچه باقرآباد توسط شهرداری مسیر شریعتی کاملا باز خواهد شد.

وطن خواه با تاکید بر وجود راسته هایی چون کاسه فروشان، زرگران و مسگران و … در خیابان شریعتی خاطرنشان کرد: شهر رشت همواره به دلیل وجود نیروهای حاذق و توانمند به خود بالیده است، این خیابان توسط فردی به نام ذوالفقار مهندس با هدف مشخص توسعه رونق اقتصادی بازار طراحی شده بود.

وی با اشاره به اینکه بازار رشت حالت انفجاری به خود گرفته، گفت: دایر شدن اصناف مختلف در راسته خیابان شریعتی از رفت و آمدهای غیر ضرورری جلوگیری می کرد و ترافیک به شکل امروزی در گذشته وجود نداشته است.

در ادامه هریک از حضار به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و مقرر شد با ارائه طرحی از سوی بازاریان بازبینی مجددی در مسیر خیابان شریعتی صورت پذیرد.

Share