اولویت اصلی نمایندگان توجه به اشتغال باشد نه آزادسازی قلیان

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اولویت اصلی نمایندگان مجلس توجه به اشتغال جامعه است نه آزادسازی قلیان، گفت: آزادسازی استعمال دخانیات به بهانه حفظ اشتغال توجیه ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، محمدحسین قربانی از طرح تصویب آزادسازی قلیان در قهوه‌خانه‌های مجوز دار خبر داد و اظهار کرد:  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فوریت مصرف قلیان در قهوه‌خانه‌های مجوز دار سنتی را از مقررات ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی مستثنی کردند.

وی بابیان اینکه آزادسازی قلیان در جامعه قبح آن را می‌شکند، افزود: با آزاد شدن قلیان در جامعه زشتی‌های آن از بین رفته و جامعه مریض‌تر خواهد شد.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تصویب چنین قانونی جای تأمل دارد، گفت: در شرایطی که اولویت اصلی کشور اشتغال و کاهش بیکاری است نباید آزادسازی قلیان در قهوه‌خانه‌ها مدنظر نمایندگان باشد.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه آزادسازی قلیان هیچ توجیهی ندارد، خاطرنشان کرد: سالانه تعداد بی‌شماری از مردم در پی استعمال دخانیات سلامتی خود را از دست می‌دهند و میلیاردها تومان برای درمان آن‌ها هزینه می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به ضرر مضاعف قلیان نسبت به سیگار افزود: تا وقتی‌که سیگار در کشور آزاد بوده بسیاری از مردم سلامت خود را ازدست‌داده بودند و وزارت بهداشت برای معرفی ضررهای آن بسیار زحمت‌کشیده بود که با آزادسازی قلیان همه تلاش‌ها عملاً بی‌نتیجه خواهد ماند.

قربانی بابیان اینکه توجیه نمایندگان دخیل در تصویب طرح آزادسازی قلیان در قهوه‌خانه‌های مجوز دار حفظ اشتغال است، گفت: این چه شغلی است که در جامعه باید به ازای آن انسان‌ها مریض شوند و دولت برای درمان آن‌ها هزینه‌های سنگینی را متحمل شود.

Share