اعضای بدن جوان ۲۸ ساله مرزدشتی به بیماران نیازمند اهدا شد‎

اعضای بدن زنده یاد مصطفی (رشید) حسن‌زاده «جوان ۲۸ ساله مرزدشتی» که بر اثر مرگ مغزی درگذشته بود، روز گذشته با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اعضای بدن زنده یاد مصطفی(رشید) حسن‌زاده «جوان ۲۸ ساله مرزدشتی» که بر اثر مرگ مغزی درگذشته بود، روز گذشته با رضایت خانواده به بیماران نیازمند اهدا شد.

یکی از بستگان این جوان مرحوم امروز در حاشیه‌ی مراسم تشییع پیکر حسن‌زاده در مسجد روستای مرزدشت، عنوان کرد: مصطفی حسن‌زاده چند روز قبل در جریان حادثه‌ی تصادف در جاده‌ی خشکبیجار به خمام مصدوم شد و توسط نیروهای امدادی به بیمارستان پورسینا انتقال پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در بیمارستان مرگ مغزی وی تایید شد و خانواده به اهدای اعضای او به بیماران نیازمند رضایت دادند، تصریح کرد : دو کلیه و کبد این فرد دچار مرگ مغزی در بیمارستان رازی رشت برداشته شد.

گفتنی است؛ جاده خمام به خشکبیجار به عنوان یکی از نقاط حادثه‌خیز بخش خمام همواره شاهد تصادفات منجر به جرح و فوت متعددی بوده و از وضعیت نامناسب رنج می‌برد. هرچند این موضوع بارها از سوی رسانه‌ها به گوش مسئولان ذیربط رسیده، اما تاکنون اقدام موثری برای برون‌رفت از مشکل صورت نپذیرفته است.

Share