۷۷ هزار نفر در گیلان زیر پوشش بیمه روستائیان و عشایر هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گیلان گفت: این صندوق با بیمه کردن ۷۷ هزار نفر در استان، از نظر تعداد بیمه شدگان در میان استان های کشور رتبه دهم را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: کارکردهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر باید برای مردم تبیین و تاثیرات آن در زندگی اجتماعی آنان معرفی شود.

یونس رنجکش در دیدار با مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گیلان افزود:متاسفانه آنگونه که لازم است این حمایت دولت برای مردم بویژه جامعه هدف به خوبی شناخته شده نیست و با کارکردهای صندوق آشنایی وجود ندارد.

وی یادآور شد: باید تلاش کنیم تا با فراگیر شدن بیمه در جامعه افراد و اقشار مختلف تحت پوشش حمایتی قرارگیرند و دولت هم در این زمینه با اختصاص اعتبارات ویژه تمام تلاش خود را معطوف به این حمایت کرده است.

وی اظهارداشت: بخشداران و دهیاران باید تلاش کنند تا در همراهی با مدیریت صندوق زمینه های توسعه و فراگیر شدن بیمه روستائیان را با توجه به نوع خدمات آن در آستارا را فراهم نمایند.

رنجکش تاکید کرد: فراگیر شدن بیمه ها نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به رفع نگرانی ها در این زمینه و ترسیم چشم انداز برای آینده بیمه شدگان دارد.

به گفته وی، فرمانداری آستارا آمادگی دارد تا برای هرچه بهترتحت پوشش قرارگرفتن افراد جامعه هدف این صندوق در شهرستان حمایت های لازم را داشته باشد.

وی به بحث فرهنگ سازی دراین خصوص تاکید و خواستار ارائه روش های تشویقی بهتر از سوی صندوق به کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در آستارا شد.

دکتر قلی پور مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گیلان نیز در این دیدار ضمن تشکر از فرماندار آستارا به تشریح اهداف اجرای این طرح و حمایت های صندوق پرداخت.

وی گفت: در این طرح افراد ۱۸ تا ۵۰ سال مشمول صندوق بیمه می شوند و سالانه بین ۲۱۰ تا ۴۸۰ هزار تومان باید این افراد پرداخت نمایند و در مقابل فوت، بازنشستگی و یا از کارافتادگی به آنان مستمری پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد:در استان گیلان ۷۷ هزارنفر اکنون تحت پوشش هستند که در کشور رتبه دهم را داریم ودر استان گیلان نیز  آستارا رتبه پانزدهم را دارد و تا کنون یک هزارو ۶۴ نفر تحت پوشش قرار گرفته اند که تا سقف ۹ هزار نفر می توانند در این شهرستان از این طرح استفاده کنند.

وی خواستار همکاری های فرمانداری و مجموعه عوامل شهرستان در هرچه بهتر اجرایی شدن طرح بیمه روستائی شد.

Share