یک شیطنت رسانه‌ای درباره مدیر منطقه ۳ شهرداری رشت

رضا کحالی در واکنش به انتشار خبری مبنی بر غیرقانونی بودن انتصابش به عنوان شهردار منطقه سه رشت، آن را غیرواقعی خواند و از حکم برائت خود رونمایی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، در چند روز گذشته اخباری در برخی از پایگاه های خبری مبنی بر غیرقانونی بودن انتصاب رضا کحالی به عنوان شهردار منطقه سه رشت منتشر شد. بنا به ادعای منتشرکنندگان این خبر، وزارت کشور در روزهای گذشته طی نامه ای خطاب به استانداری گیلان بر اساس تبصره یک آیین نامه ی اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری، انتصاب رضا کحالی شهردار منطقه ۳ رشت را غیر قانونی دانسته و خواستار برکناری وی از سوی شهردار رشت شده است.

در همین راستا کحالی در واکنش به این موضوع، آن را یک شیطنت رسانه ای خوانده و می گوید: در زمانی که شهردار لنگرود بودم از بنده خواسته شد تعداد ۱۷ نفر از نیروهای شرکتی که پیش از من در زمان شهردار قبلی بدون طی کردن مسیر قانونی و اخذ هرگونه گزینش جذب شده بودند را اخراج کنم، اما بخاطر شرایط نامناسب اقتصادی آن افراد، کمی صبوری به خرج دادم تا شاید نظر دوستان برگردد.

وی افزود: وقتی با اخطاریه مسئولان مربوطه مبنی بر برکناری اینجانب در صورت عدم رعایت قانون، یعنی اخراج آن ۱۷ نفر روبه رو شدم به ناچار مجبور گشتم عذر آن افراد را بخواهم.

کحالی ادامه داد: بعد از اخراج آن ۱۷ نفر و ارائه مستندات آن به مراجع ذیصلاح حکم برائت بنده نیز صادر شد اما نکته جالب اینجاست که همه این اتفاقات مربوط به سال گذشته و زمانی است که بنده شهردار لنگرود بودم و انتشار آن در این برهه زمانی چیزی جز شیطنت رسانه ای نمی تواند باشد. این در حالی است که منتشرکنندگان خبر غیرقانونی بودن انتصاب بنده به عنوان شهردار منطقه ۳ رشت، در سندی که برای اثبات ادعاهای خود منتشر کرده اند، شماره و تاریخ نامه را بریده اند تا چنین وانمود کنند که این نامه در طی همین چند روز گذشته به استانداری گیلان ابلاغ شده است!

وی اضافه کرد: همین که منبع منتشر کننده خبر شماره و تاریخ نامه وزارت کشور را بریده است خود نشان از عدم صداقت برخی دوستان رسانه ای دارد.

کحالی گفت: در همین راستا و به منظور تنویر افکار عمومی حکم برائت خود را که در تاریخ دوازدهم اردیبهشت نود و شش صادر گردیده است را منتشر می کنم تا شائبه ای در این خصوص باقی نماند.

گفتنی است رضا کحالی قریب به دو سال شهردار لنگرود بود و در بخشی از حکم برائت وی آمده است: “هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری با توجه به مجموع محتویات پرونده و سوابق کاری و لحاظ اوضاع احوال حاکم قضیه و با رعایت ماده ۲۱ آیین اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری در جهت حاکمیت قانون و تاکید بر اجرای صحیح قوانین در شهرداری لنگرود اتهامات منتسبه به وی را رد و برای هیات محرز نگردیده، لذا هیات به اکثریت آراء رای بر برائت ایشان (رضا کحالی) صادر می نماید.

Share