بیکاری، ازدواج، فقر و نداری جزو دغدغه های مردم است

حجت الاسلام قاسم قاسمی گفت: موضوع بیکاری، ازدواج، فقر و نداری جزء دغدغه های مردم است که دولت باید راهکارهای مناسبی را در برون رفت این معضل اجتماعی-فرهنگی بردارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور معاونین و مسئولین فرهنگی-دانشجویی واحد ها و مراکز دانشگاهی استان گیلان به میزبانی واحد رشت در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر تیمور آمار معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، با توجه به آرای صادره در کمیته های انضباطی واحد های دانشگاهی، گفت: « کمیته های انضباطی واحد های دانشگاهی در سطح استان باید با توجه به انجام تخلفات دانشجویی انجام شده، آرای صادره مطابق آئین نامه ها و بخشنامه های موجود و بررسی کامل اسناد و مدارک موجود صادر گردد».

وی با تاکید بر ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشجویان در سامانه، افزود: «دانشجویانی که نیاز به میهمان و یا انتقال از یک واحد دانشگاهی به واحد دیگری دارند باید حتما ضمن ثبت درخواست در سامانه نقل و انتقالات و موافقت واحد های مبدا و مقصد، نسبت به جابجایی اقدام شود».

آمار برگزاری به موقع کمیته تخفیفات دانشجویی را در واحد های دانشگاهی خواستار شد و تصریح کرد: «واحد های دانشگاهی می توانند با توجه به توان مالی واحد دانشگاهی نسبت به اختصاص تخفیفات دانشجویی در واحد دانشگاهی تصمیم گیری کنند».

همچنین در این جلسه حجت الاسلام قاسم قاسمی مدیرکل فرهنگی-اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ضمن تجلیل از حضور گسترده مردم در پاسداشت مجدد ارزش های انقلاب اسلامی، حضور گسترده دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راهپیمایی های استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و افزود:« امید است دانشگاهیان همواره به عنوان علمداران و مدافعان بیدار ارزش های انقلاب اسلامی بتوانند مانند همیشه اثر گذار باشند».

وی اعتراضات اخیر در بعضی از شهر های کشور از دو منظر بررسی کرد و بیان داشت: «موضوع اول مطالبه گری است که در تمام دنیا خصوصا در بسیاری کشور های توسعه یافته موضوع مطالبه گری موضوع عجیبی نیست و امروز هم در دنیا مردم به دلیل مسائل مدنی اعتراضات خود را در قالب تجمع مطرح می کنند که در این موضوع خاص که اعتراضات در کشور شکل گرفت این مطالبات به حق مردم است. موضوع بیکاری، ازدواج، فقر و نداری جزو دغدغه های مردم است که دولت باید راهکارهای مناسبی را در برون رفت این معضل اجتماعی-فرهنگی بردارد».

حجت الاسلام قاسمی ادامه داد: «بحث اغتشاشات و برهم زدن نظم اجتماعی و شعار های خلاف جهت نظام که از بایستکی های نظام و خط قرمزی است که شهدای ما برای ما به یادگار گذاشته اند، کسانی این ناهنجاری ها را ایجاد کردند که جهت گیری آن بدون شک از آمریکا و حمایت مالی عربستان و ضد انقلاب بوده که به هیچ وجه مورد تایید نیست البته مردم با حضورشان ثابت کردند همواره دستاورد های نظام پای بند هستند و با تمام وجود از آن دفاع می کنند».

در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

Share