معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور برای زائرین اربعین

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه۹۷ به تشریح جلسه امروز این کمیسیون پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا  به نقل از تسنیم، علی اصغر یوسف‌نژاد سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ در نشست خبری امروز (سه‌شنبه ۱۹ دی) اظهار داشت: مصوبات کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی تقریبا به اتمام رسیده و تنها دو مورد به شکل مراعا مانده که باید راجع به آن اظهارنظر شود.

وی افزود: علت مراعا شدن این دو موضوع این است که باید اعتبارات لازم برای آنها از صندوق توسعه ملی تامین شود که نیاز به اذن رهبری دارد ولی در دیگر موارد چارچوب‌های اصلی درآمدی مشخص شده است.

یوسف نژاد با بیان اینکه بر اساس مصوبات روز گذشته  کمیسیون تلفیق بودجه، سقف درآمد مالیاتی ۱۲۸ هزار میلیارد تومان تعیین شد، گفت: از این ۱۲۸ هزار میلیارد تومان، ۳۶ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷  با اشاره به سایر مصوبات کمیسیون درباره فصل درآمدی بودجه سال آینده خاطر نشان کرد: مالیات شرکت‌های دولتی ۱۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، حقوق ورودی خودرو و سایر کالاها ۲۲ هزار میلیارد تومان، مالیات شرکت‌های غیردولتی ۲۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، مالیات فرآورده‌های نفتی ۵ هزار میلیارد تومان، مالیات بر سیگار ۲ هزار میلیارد تومان و سود سهام شرکت‌های دولتی ۱۶ هزار میلیارد تومان مصوب شد.

نماینده مردم ساری درمجلس ادامه داد: سقف درآمدی از محل درآمد نفتی در سال ۹۷، ۱۰۶هزار میلیارد تومان و از محل واگذاری‌های مالی ۴۶ هزار میلیارد تومان تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ با اشاره به برخی مصوبات این کمیسیون در بخش هزینه‌ای خاطر نشان کرد: از ابتدای سال ۹۷ کلیه منابع و درآمدهای وزارت آموزش و پرورش و ادارات کل این وزارتخانه به استانها اختصاص داده می‌شود و به شکل اختصاصی محصوب می‌شود

یوسف‌نژاد افزود: مصوبه دیگر راجع به عوارض خروج از کشور بود که مقرر شد این عوارض برای زائرین عتبات عالیات بر اساس مصوبه بودجه سال ۹۶ باشد و تغییری نکند. همچنین برای زائرین اربعین که به مقصد کشور عراق است زائران از پرداخت عوارض معاف هستند.

وی افزود: برای عوارض خروج از سایر کشورها هنوز در کمیسیون تلفیق به اتفاق نظر نرسیده‌ایم.

Share