مشکل درست کردن برای جوانان درست نیست | دوران اداره کشور با فروش منابع طبیعی به سر آمده

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه جوانان نسل مهم کشور هستند و نباید با آن‌ها ظلم شود، گفت: اینکه برای جوانان کشور که می‌خواهند کار و تلاش کنند مشکل درست کنیم در واقع بیرون کردن مغز‌های کشور و ساکت نگه داشتن و بی خاصیت کردن آن‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح طرح های صنعتی و دارویی در استان البرز اظهار داشت: اینکه تصور کنیم مشکل درست کردن برای جوانان سبک مدیریت درستی است، تصوری غلط است. با قدری گشایش در سیاست ها می توانیم همه مشکلات پیش روی کشور را به دست جوانان حل و فصل کنیم و مسئله بیکاری و مشکلات معیشتی مردم را مرتفع سازیم.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه دارو یکی از نیازهای مهم مردم کشور است که در زمان بیماری به آنها کمک می کند از خدمات و اقدامات شرکت سیناژن قدردانی کرد و گفت: سیناژن امروز نماد واقعی اقتصاد مقاومتی است چراکه عملکرد این شرکت در قالب رویکردهای اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه دوران اداره کشور از طریق فروش منابع طبیعی به سر آمده، تصریح کرد: اینکه بخواهیم منابع طبیعی را بفروشیم و از درآمد آن کشور را اداره کنیم در حال حاضر دشوار و در سالهای آینده غیرممکن خواهد بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه مطالبات مردم کشور به سرعت افزایش پیدا می کند و توسعه از مطالبات اصلی مردم شده است خاطر نشان کرد: مردم ایران خود را با مردم کشورهای پیشرفته مقایسه می کنند و انتظار دارند از امکانات و شرایط خوبی برخوردار باشند که دستیابی به این اهداف از طریق فروش منابع طبیعی میسر نیست.

معاون اول رییس جمهور افزود: برای اینکه بتوانیم کشور را توسعه داده و شرایط زندگی مردم را بهبود بخشیم نیازمند سرمایه گذاری سالانه ده ها و صدها میلیارد دلار در کشور هستیم که این امر از طریق فروش منابع طبیعی و نفت امکان پذیر نیست.

وی با تاکید بر اینکه اتکاء ما باید به مغز جوانان و شرکت های دانش بنیان باشد اظهار داشت: ما باید راهی پیدا کنیم که مغزها در کشور شکوفا شوند و در این مسیر باید در رشته هایی نظیر صنایع هایتک سرمایه گذاری کنیم که دنیا هنوز در این رشته ها پیشرفت چندانی نداشته است و هنوز فرصت رشد و ارتقاء در این زمینه ها وجود دارد.

جهانگیری یکی از رشته هایی که می توان در آن پیشرفت های چشمگیر داشت را فناوری اطلاعات دانست و با بیان اینکه می توان در رشته فناوری اطلاعات کارهای بزرگی انجام داد،‌گفت: در طول دولت یازدهم برخی جوانان کشور در رشته های فناوری اطلاعات اقدامات موثری انجام دادند و شرکت هایی تاسیس کردند که ارزش این شرکت ها امروز بصورت هفتگی رشد می کند و سرعت خدمات دهی این شرکت ها روز به روز بالاتر می رود و رضایت مندی مردم از خدمات آنان نیز هر روز بیشتر می شود.

معاون اول رییس جمهور گفت: اگر خوب به جوانان اتکا کنیم و حمایت های لازم را از آنان انجام دهیم و فرصت کار و تلاش برایشان فراهم آوریم جوانان کشور قادر خواهند بود که مشکلات پیش روی مردم را حل و فصل کنند.

در این مراسم وزیر بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی هم بر ضرورت بالا بردن کیفیت و قیمت داروها در کشور تاکید کرد و از شرکت های تولید کننده دارو خواست برای ارتقاء کیفیت و کاهش قیمت محصولات خود تلاش کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در این مراسم بر ضرورت حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و از خدمات و تلاش های شرکت سیناژن قدردانی کرد.

در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور از داروی نئوفور که دارویی برای درمان بیماران مبتلا به انواع سرطان های خون است رونمایی شد.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور نیز مدیرعامل شرکت سیناژن گزارشی از اقدامات و دستاوردهای این شرکت ارائه کرد و گفت: برای اولین بار در تاریخ داروسازی کشور،‌شرکت سیناژن موفق شده است با رعایت استانداردهای تولید دارو گواهینامه جی ام پی اروپا را دریافت کند.

Share