سپرده‌گذاران موسسات مالی نه آشغال بودند نه خس و خاشاک | مردم کالای چینی را تحریم کنند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اعتراض‌های سپرده‌گذاران موسسات مالی برخورد مناسب نشد، گفت: آنها نه آشغال بودند و نه خس و خاشاک.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نطق میان دستور امروز خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت درگذشت شهادت گونه دریانوردان ایرانی کشتی سانچی، گفت: از صدا و سیما به دلیل پخش برنامه طنز از شبکه ۳ سیما در شرایطی که نوار مشکی عزا در کنار تصویر قرار دارد، گله مندم و این مسئله نشان از بی توجهی صدا و سیما به احساسات مردم غمگین است.

کشور چین اراده‌ای برای خاموش کردن آتش نفتکش ایرانی نداشت

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی افزود: دولت چین در خاموش کردن آتش کوتاهی می کرد و اراده ای برای خاموش کردن آتش نداشت،صراحتا اعلام کرد در صورت خاموش شدن آتش مواد به دریا ریخته و محیط زیست آلوده می شود.اگر دولت اراده ای با برخورد با دولت چین ندارد، مردم ورود کنند و با تحریم کالای چینی دولت ضدانسانی را متنبه کنند.

قوانین احراز شهادت پس از جنگ نیازمند اصلاح است

وی تصریح کرد:متاسفانه در قوانین احراز شهادت پس از جنگ،مشکلاتی وجود دارد که بایستی مرتفع شود و همه کسانی که در راه آسایش مردم اعم از اقتصادی ، سیاسی و غیره جانشان را از دست می دهند می بایست شهید فرض شوند، همانند شهدای آتش نشان پلاسکو و یا شهدای کشتی سانچی.

جعفرزاده ایمن آبادی اضافه کرد: سالگرد آیت الله هاشمی رفسنجانی هفته گذشته، در نهایت غربت و مظلومیت آن هم توسط خانواده ایشان برگزار شد، انتظار می رفت حاکمیت برای مردی که تمام وجودش وقف نظام و انقلاب بود حداقل در اولین سالگرد ارتحال سنگ تمام می گذاشت.

برجام قابل تغییر نیست

وی افزود : متاسفانه هرازچندگاهی مواجه با یاوه گویی های رئیس جمهور نادان و پریشان احوال آمریکا هستیم ، برجام قابل تغییر نیست ، ایران حسن نیت خود را در برجام نشان داد و اینکه ایران به جهت فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی به دنبال بمب هسته ای نبوده و نیست بر هیچکس پوشیده نیست اما اگر آمریکا دست از پا خطا کند، اقدام شجاعانه ایران در کمترین زمان ممکن در تاریخ دنیا ثبت خواهد شد.

معترضین خس و خاشاک و آشغال نبودند

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت: هفته گذشته مردم ایران نسبت به بعضی از کاستی ها و مشکلات اعتراضاتی داشتند ، از جمله سپرده گذاران در موسسات مالی که متاسفانه با آنها برخورد مناسبی نشد و معترضین نه خس و خاشاک بودند و نه آشغال. البته بعدها با دخالت سلطنت طلب‌ها که حدود ۴۰ سال است  با پول‌های به سرقت برده از جیب این ملت در کشورهای غربی به دنبال خوشگذرانی هستند و منافقینی که دستشان حداقل به خون ۱۷هزار ترور آلوده است به این اعتراضات نفوذ کرده و اغتشاشاتی را به وجود آوردند که به بخش اعظمی از ارکان انقلاب از جمله رهبری نظام و سردار سلیمانی ظلم بزرگی شد.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد:باید با کسانی که به اموال عمومی و بانک‌ها آسیب رساندند برخورد شود و جوانان به خصوص دانشجویانی که متناسب با اقتضائات سنی وارد این جریان شدند با رافت اسلامی برخورد و آزاد شوند.

لزوم تجدید نظر در معافیت‌های مالیاتی وجود دارد

وی افزود:ملت باید واقعیات ما را بدانند، اوضاع اقتصادی و درآمدی کشور مناسب نیست،فروش نفت خام به مصلحت نیست، آیندگان ما را نمی بخشند. مالیات بایستی اصلی ترین درآمد کشور باشد و همه باید مالیات پرداخت کنند، باید معافیت های مالیاتی که احتمالا مربوط به زمان خود بوده ،مورد تجدید نظر قرار گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: از ستاد مشترک نیروهای مسلح به جهت عدم رعایت قانون گله مندیم ،معافیت کسر از خدمت ایثارگران مصوبه قانونی مجلس است که به تایید شورای نگهبان رسیده است.معطل گذاشتن قانون مصوب مجلس و ایجاد نارضایتی در جوانان ظلم به مجلس و مردم است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود:با توجه به فرصت اندک تا پایان سال انتظار تسریع در اجرای معافیت فرزندان ایثارگران را داریم ،بدیهی است پس از آن مجلس با قاطعیت با خاطیان برخورد می کند .

وی تاکید کرد:ازدولت انتظار داریم مطالبات به حق فرهنگیان را پرداخت کند، عدم پرداخت بازنشستگی و دستمزد تصحیح اوراق امتحانی جای تاسف دارد.همچنین پرداخت مطالبات خانواده شهدا در اولویت قرار گیرد ؛مگر پدران و مادران شهدا چند سال دیگر میهمان ما هستند که حقوق پرستاری آنان حداقل حدود ۱۰ ماه است که پرداخت نشده است .

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت :در وزارت بهداشت چاهی ایجاد شده به نام چاه ناسلامت، هر چه پول می دهیم پر نمی شود. بخش خصوصی و تجهیزات پزشکی سالیان سال است که از حوزه وزارت بهداشت طلبکارند، لازم است مطالبات پیمانکاران و فروشندگان کالاها به دولت هر چه سریعتر پرداخت شود .

طرح نظام بین پولی بین کشورها و حذف دلار از چرخه صادرات و واردات تهیه شود

وی اضافه کرد : در سال اقتصاد مقاومتی ، اشتغال و تولید ، دولت مانع از افزایش لجام گسیخته دلار شود ، افزایش قیمت دلار نظام تولید را بر هم ریخته و باعث افزایش شدید قیمت تمام شده کالاها شده است . به عبارتی عامل دیگری بر تعطیلی واحدهای تولیدی شده است . همچنین از کمیسیون اقتصادی مجلس انتظار داریم طرح نظام بین پولی ، بین کشورها و حذف دلار از چرخه صادرات و واردات را تهیه و هر چه سریعتر به مجلس ارائه کند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه نطق میان دستور خود اضافه کرد:دولت برای تنش کم آبی با توجه به نزدیکی فصل کشت اقدامی کند. بارندگی ها به شدت کاهش یافته است.

در صورت عدم تامین نیاز برنج‌کاران اجازه تغییر کاربری اراضی به آنها داده شود

وی تاکید کرد: اگر واردات برنج ممنوع است ، اما برنج کامیون کامیون وارد کشور می شود و هیچکس هم مسئولیت را بر گردن نمی گیرد . کشاورز مظلوم در حال نابودی است ، اگر نمی توانید مانع واردات برنج شوید، اگر نمی توانیم برنج کشاورز را خرید تضمینی کنیم و اگر در تامین آب و کود کشاورز ناتوانی وجود دارد اجازه تغییر کاربری به کشاورزان داده شود ، تا قطعاتی از زمین هایشان را به فروش برسانند تا نابود نشوند.

رای استان گیلان به رئیس جمهور قلبی و اعتقادی بوده است

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:آقای دکتر روحانی، رئیس جمهور محترم،به استان گیلان بدهکار است،استان گیلان سومین رای را به آقای روحانی داده چون این رای دلی و قلبی و اعتقادی و بدون توصیه مذهبی بوده است.

وی ادامه داد: ما مشکلات دولت را می دانیم اما استان گیلان را ظاهر دولت فراموش کرده است؛ شهر رشت سومین شهر متراکم کشور است. رشت فاقد رینگ مناسب شهری است و دو رودخانه زرجوب و گوهررود تبدیل به فاضلاب کش سرباز شده اند و برای عدم واریزی فاضلاب به این رودخانه داخل شهری هیچ فکر اساسی نشده است.

روزانه ۱ هزار تن زباله در مناطق بکر شمال کشور دفن می‌شود

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه نطق میان دستور خود افزود: برای دفن بهداشتی روزانه حدود ۱۰۰۰تن زباله در نقاط بکر و زیبای طبیعت شمال باید تدبیر کرد، باید بودجه مناسب دید، متاسفانه مردم منطقه سراوان رشت به شدت دچار مشکل هستند و هیچکس توجهی ندارد مسئولین کشوری هم پروازی به رشت سفر می کنند و می روند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینی به گیلان بیایید تا جاده های کم عرض و پرخطر گیلان ، بین شهرها را ملاحظه کنید. مردم و جوانان گیلان چه گناهی کرده اند که می بایست در جاده های مرگ گیلان مظلومانه کشته شوند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: رشت و شهرهای همجوار آن نیاز به قطار شهری دارند، قطعا بخش اعظم ترافیک شهری و بین شهری با قطار شهری حل می شود.

Share