اگر هاشمی نبود انقلاب متلاشی می‌شد | نباید فاصله درآمدها اینقدر زیاد باشد

نائب رئیس اول مجلس به فاصله درآمدی افراد در کشور اشاره کرد و گفت: همه ما بارها اعلام کرده‌ایم این فاصله دستمزدها غلط است اما تاکنون چاره ای نیندیشیده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، مسعود پزشکیان در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سالن اداره ارشاد شهرستان فومن برگزار شد اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در تمامی صحنه‌های انقلاب حضوری پررنگ داشت.

نائب رئیس اول مجلس با بیان اینکه آیت الله رفسنجانی در تمامی صحنه‌های انقلاب و نظام حضوری تاثیرگذار داشت گفت: در اوایل انقلاب و در زمان امام راحل در حوادث بسیار تلخی که گاهی به‌وجود می‌آمد وی یکی از افرادی بود که کشور را به ثبات می‌رساند.

وی با اشاره به اینکه اگر به تاریخ برگردیم مشاهده می‌کنیم کسانی که دشمن آیت الله رفسنجانی بودند دشمن انقلاب و اسلام محسوب می شدند تصریح کرد: اما زمانی که آیت الله رفسنجانی نماینده مجلس شد ۴ نفر از افراد معمولی پشت تریبون می‌رفتند و به خود اجازه بی احترامی به وی را داده و یا مورد انتقاد شدید قرار می دادند.

پزشکیان با تاکید بر اینکه مشکل مملکت ما این است که به ارزشمند بودن بزرگان و انسان‌ها واقف نیستیم خاطر نشان کرد: جایگاه هاشمی رفسنجانی از منظرهای مختلف با بقیه روحانیت از زمین تا آسمان تفاوت داشت زیرا وی شخصی دنیادیده و نگاه بازی داشت و جلوتر از همه، اتفاقات را در کشور دیده و نظر می‌داد.

وی با بیان اینکه اگر هاشمی رفسنجانی در کنار امام راحل نبود خیلی وقت پیش انقلاب متلاشی میشد ابراز داشت: در تمامی صحنه‌های انقلاب جهت گیری‌هایی را که امام راحل داشتند آیت الله رفسنجانی مدیریت کرده و در همه صحنه‌های نظام حضور موثر داشت.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به همین سادگی کسی نمی‌تواند به جایگاهی که آیت الله رفسنجانی داشت دست پیدا کند اذعان داشت: وی یکی از کسانی بود که در روند درگیری‌های جامعه تجربه کسب کرده بود و خیلی خوب می‌دانست و می‌فهمید.

پزشکیان به فاصله درآمدی افراد در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نباید فاصله درآمدها اینقدر زیاد باشد تا جایی‌که برخی از افراد با اخذ دستمزد ۲۰۰ میلیون تومان، برخی یک میلیون تومانی و بعضی از افراد نیز از بیکاری رنج ببرند با آنکه همه ما بارها اعلام می‌کنیم این فاصله دستمزدها غلط است، تاکنون چاره‌ای نیندیشیده‌ایم.

پزشکیان خاطرنشان کرد: وحشی‌ترین حیوانات را در دنیا رام می‌کنند، چگونه است که ما نمی‌توانیم با جوانان ما بنشینیم و از مشکلاتشان جویا شده و راحت با آنها ارتباط برقرار کنیم زیرا عدم توان ما در مدیریت و رفتارهای نامناسب منجر به ایجاد مشکلاتی می‌شود.

نائب رئیس اول مجلس تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی کسی بود که نمی‌خواست بین مردم و خود فاصله ایجاد کند و در زمان تدفین وی به همگان ثابت شد مردم از ته قلب ناراحت هستند و تاریخ از هاشمی رفسنجانی به نیکی یاد می‌کند.

Share