از اتصال موزه میراث روستایی، پارک سراوان و پارک لاکان تا راه اندازی باغ وحش و باغ پرندگان

یوسف پور گفت: می توان پارک جنگلی سراوان، پارک لاکان و موزه میراث روستایی را به هم متصل کرد و منجر به ورود آسان گردشگران به این جاذبه های گردشگری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در دیدار شهردار رشت با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیر داری گیلان پیشنهاداتی نظیر ایجاد باغ پرندگان در پارک لاکان و باغ وحش در پارک سراوان مطرح شد. ظهر چهارشنبه دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت با همراهی علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت در دیدار با محسن یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان درباره وضعیت پارک لاکان، پارک جنگلی و لندفیل سراوان وفرصت های ایجاد جاذبه گردشگری و برندسازی به گفت و گو پرداخت.

شهردار رشت در این دیدار اظهار کرد: به دنبال این هستیم از باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان با ورود سرمایه گذاران بهره برداری کنیم تا مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

نصرتی تصریح کرد: باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان این ظرفیت را دارد به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود و می توان در آنجا جاذبه هایی نظیر باغ پرندگان نیز ایجاد کرد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه اجرای بسیاری از طرح ها جنبه درآمدزایی ندارد مطرح کرد: به طور مثال ایجاد پارک در سطح شهر، نه تنها موجب درآمد زایی نمی شود بلکه هزینه زیادی نیز تولید می کند ولی جنبه رفاهی برای شهروندان دارد.

تعریف برند برای پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان

وی تاکید کرد: باید ابتدا یک برند برای باغ ۴۵۰ هکتاری لاکان تعریف کنیم تا بتواند گردشگران را به آنجا جذب کند و همچنین باید جاذبه های گردشگری در آن ایجاد کنیم.

محسن یوسف پور، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، نیز در این دیدار اظهار داشت: پارک جنگلی سراوان یک استعداد بزرگ برای جذب گردشگران است و می توان در آن باغ وحش نیز ایجاد کرد.

اتصال پارک های سراوان و لاکان و موزه میراث روستایی

وی افزود: می توان پارک جنگلی سراوان، پارک لاکان و موزه میراث روستایی را به هم متصل کرد و منجر به ورود آسان گردشگران به این جاذبه های گردشگری شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری گیلان درباره سراوان اظهار کرد: مشکل سراوان تنها مربوط به مشکل اهالی این منظقه نیست و اگر مشکل سروان حل شود مشکل استان گیلان حل شده است و همه نهادها باید برای این مشکل تلاش کنند.

در پایان نشست شهردار رشت به اتفاق مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و معاونان این اداره کل از پارک جنگلی سراوان و لندفیل آن بازدید کردند.

Share