کاهش محسوس دما، وزش باد و بارندگی شدید در گیلان

با تقویت این توده هوا در روز پنجشنبه، کاهش محسوس دما ( ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس)، وزش باد و بارندگی (گاهی شدید/خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ مورد انتظار می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اخطاریه شماره ۲۱ هواشناسی گیلان نشن دهنده کاهش محسوس دما، وزش باد و بارندگی(گاهی شدید/خیلی شدید) از چهارشنبه (شب) به منطقه است.
با تقویت این توده هوا در روز پنجشنبه، کاهش محسوس دما ( ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس)، وزش باد و بارندگی (گاهی شدید/خیلی شدید)، احتمال رعدوبرق و تگرگ مورد انتظار می باشد. همچنین بارش در ارتفاعات و دامنه ها بصورت برف پیش بینی می شود.
این توده هوا بتدریج طی صبح جمعه تضعیف شده و ضمن حرکت شرق سو، از سمت غرب استان کاهش ابر مورد انتظار می باشد. همچنین پس از خروج این سامانه شرایط برای یخبندان در ارتفاعات و دامنه ها(به ویژه محورهای کوهستانی) مهیا است.

بر این اساس:

۱. آبگرفتگی، بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست.
۲. با توجه به لغزندگی سطح جاده و مه آلود بودن هوا (کاهش دید افقی) احتمال اختلال در تردد محورهای کوهستانی وجود دارد.
۳. رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی را دارند، زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانه همراه داشته باشند.
۴. دریا مواج و توفانی بوده و برای فعالیت های مرتبط (نظیر دریانوردی، صید و صیادی و . . .) مناسب نیست.
همچنین با توجه به احتمال خسارت، بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، سازمان آتش نشانی ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، فرودگاه، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل و نقل، پلیس راه و راهور، فرمانداری ها و شهرداری ها و … با توجه به اخطاریه صادره تمهیدات لازم
را برای به حداقل رساندن خسارت های احتمالی به عمل آورند و توصیه های کارشناسی خود را صادر نمایند.

شایان ذکر است هرگونه تغییر در نقشه های هواشناسی اطلاع رسانی خواهد شد.

Share