مدیر جدید حوزه‌های علمیه استان گیلان معرفی شد

«حجت الاسلام حسین انصاری» با حضور قائم مقام حوزه علمیه کشور و نماینده ولی فقیه گیلان به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه این استان معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، ظهر شنبه «حجت الاسلام حسین انصاری» با حضور آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه گیلان، حجت الاسلام حبیب الله غفوری قائم مقام حوزه علیمه در امور استان ها و جمعی از مسئولان به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه این استان معرفی شد

نماینده ولی فقیه در گیلان در این مراسم با بیان اینکه این استان مهد پرورش فقها و عالمان بزرگ دینی است، اظهار کرد: وجود فقه های بزرگ دینی همانند «کوشیار دیلمی» و «بهجت فومنی» نشان دهنده سابقه درخشان گیلان درعرصه های دینی، فرهنگی و مذهبی است.

آیت الله زین العابدین قربانی خاطرنشان کرد: این علما مایه افتخار جهان اسلام و تشیع هستند.

وی با اشاره به ضرورت تربیت جوانان دیندار و کارشناس در مسایل دینی و مذهبی با استفاده از دانش روز، گفت: باید با برنامه ریزی دقیق درصدد جذب و تربیت طلبه های جوان اقدام شده تا موجب غنای دنیای اسلام وتشیع باشند.

قائم مقام حوزه های علمیه در امور استان ها نیز در ادامه این مراسم  با بیان اینکه استان گیلان بر اساس روایات و اسناد تاریخی  مهد پرورش عالمانی بزرگ بوده است، افزود: گیلان  در دوران های مختلف به ویژه در دوران انقلاب و مشروطیت شهدای زیادی را تقدیم کرده که سردار جنگل یکی از نمونه های بارز آن است. ‌

حجت الاسلام حبیب الله غفوری با اشاره به رویکرد حوزه های علمیه کشور، تصریح کرد: این رویکرد مبتنی بر برنامه ریزی برای جذب نیروهای مستعد و جوان متمرکز است.

وی افزود : باید با برنامه ریزی دقیق درصدد توسعه کمی و کیفی حوزه های علمیه گام برداشته شود.

در پایان این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات «حجت‌الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی» مدیر سابق حوزه های علمیه گیلان، «حجت الاسلام حسین انصاری» به عنوان مدیر جدید حوزه های علمیه استان معرفی شد.

Share