حراج جواب نداد، سکه باز هم ۱.۴میلیون شد

درحالی بانک مرکزی با هدف شکست حباب بازار سکه از هفته قبل اقدام به حراج سکه کرد که نه‌تنها حباب از بین نرفت بلکه قیمت سکه امروز از مرز یک‌میلیون و ۴۰۰هزار تومان هم عبور کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، قیمت سکه که از هفته‌های گذشته سیر صعودی را طی می‌کند با وجود حراج سکه از سوی بانک مرکزی هم مهار نشد و رکورد یک‌میلیون و ۴۰۰هزار تومان را مجدداً شکست.

این درحالیست که طی چهار مرحله حراج سکه، بیش از ۱۰ هزار قطعه سکه به مردم فروخته شده است.

فعالان بازار می‌گویند کسانی که سکه را در خریدهای اتی و البته حراج اخیر با قیمت بالا خریده‌اند اجازه نمی‌دهند قیمت سکه در بازار ارزان شود.

 امروز و در بازار آزاد هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی با ۱۵ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک‌میلیون و ۴۰۳هزار تومان معامله می‌شد. بر اساس آمار، هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۷ هزار تومان افزایش یک‌میلیون و ۳۴۸هزار تومان داد و ستد شد.

همچنین در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه نیم‌بهار آزادی با ۱۴ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۶۹۸هزار تومان و هر قطعه ربع‌بهار آزادی نیز با ۱۱ هزار تومان رشد ۳۹۹هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود.

سکه گرمی نیز امروز با یک‌هزار تومان رشد نسبت به روز گذشته ۲۶۳هزار تومان معامله و هر گرم طلای ۱۸عیار امروز با ۵۰۰ تومان افزایش ۱۳۰هزار و ۲۰۰ تومان داد و ستد می‌شد.

افزون بر این، صرافی‌های پایتخت نیز هر دلار آمریکا را با ۸ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۴هزار و ۱۵۳ تومان می‌فروختند. همچنین هر یورو با ۳۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته ۵هزار و ۲۸ تومان و هر پوند انگلیس نیز با ۲۹ تومان رشد ۵هزار و ۷۰۹ تومان معامله شد.

Share