حجتی به من گفت تحت‌فشار جهانگیری و شریعتمداری هستم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه واردات بی‌رویه برنج، به خاطر منافع یک عده‌ای است که در دستگاه‌های دولتی نفوذ دارند گفت: وزیر یک کشور می‌خواهد از راه واردات کشور را اداره کند و من سخت به دنبال استیضاح وزیرم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مهرداد لاهوتی در گفتگو با فارس با بیان اینکه واردات بی‌رویه برنج، به خاطر منافع یک عده‌ای است که در دستگاه‌های دولتی  نفوذ دارند اظهار کرد: در دستگاه‌های دولتی هم یک عده هستند که منافع آن‌ها را بر منافع ملی کشور می‌فروشند و این کارها خلاصه‌اش اتفاقات امروز برنج گیلان می‌شود.

وی افزود: هفته گذشته یک سؤالی را از وزیر جهاد کشاورزی پرسیدم که میزان برنجی را که نیاز داریم‌ چقدر است؟ و ایشان علی‌رغم این‌که همیشه بر اساس سرانه کشور می‌گفت ۳۶ کیلو اما این دفعه حرفش را عوض کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در دیدار وزیر جهاد کشاورزی، حسنی نماینده مردم رشت هم حضور داشتند گفت: من به وزیر گفتم که اصلاً در مورد دو میلیون ۸۰۰ هزار تن نمی‌خواهم بحث کنم و همان سه میلیون ۲۰۰ هزار تن شما که من اعتقاد دارم عدد غلطی است و ما اعتقاد داریم که دو میلیون ۴۰۰ هزار تن برنج تولید می‌شود اما وزیر به دو میلیون ۲۰۰ هزار اعتقاد دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما همان یک‌میلیون تن برنج تولیدی را در کشور نظر بگیریم، شش‌ماهه سال گذشته ۶۰۸ هزار تن وزارت  و در هفت‌ماه امسال هم یک‌میلیون ۶۰ هزار تن برنج وارد کردند و با توجه به این مسئله الآن تکلیف چیست؟

وی بابیان اینکه وزیر برای ثبت سفارش محدد به وزارت بازرگانی نامه نوشته است گفت: یک‌میلیون تن تا پایان سال و با محاسبه یک‌میلیون تن قاچاق در جمع سه میلیون ‌تن می‌شود و این یعنی که وزیر یک کشور می‌خواهد از راه واردات کشور را اداره کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی گفت: من در جلسه با وزیر کشاورزی گفتم که اجازه دهید ما حداقل زمین‌هایمان را تغییر کاربری دهیم تا  دست از سر ما بردارید زیرا شما نیاز به کشاورزی ندارید و ما هم‌ نمی‌خواهیم‌ کشاورزی کنیم.

لاهوتی با اذعان به اینکه در آن جلسه وزیر کشاورزی به من گفت ما تحت‌فشار یک عده هستیم بیان کرد: وزیر در آن جلسه گفت که من تحت‌فشار آقای جهانگیری هستم و یک‌بار دیگر هم گفته بودند ما تحت‌فشار آقای شریعتمداری هستیم.

وی بیان کرد: من فردای آن روز مصاحبه کردم که اگر  اقتصاد مقاومتی ما آقای جهانگیری قرار است بگویند ما در هر صورت در حق کشاورز ظلم کنیم من سراغ رهبری معظم انقلاب می‌روم و دست به دامن ایشان می‌شوم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از این اتفاقات حجتی آمد و نامه نوشت به ‌وزارت صنعت معدن و تجارت که فعلاً واردات متوقف شود که خدا را شکر متوقف‌شده است و من انتقادات بسیاری از ایشان دارم و ازجمله نمایندگانی هستم که سخت دنبال استیضاح ایشان هستم.
،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،حسن خسته بند،محمود شکری، ولی داداشی, محمدصادق حسنی, محمدمهدی افتخاری, کاظم دلخوش, منوچهر جمالی, اسدالله عباسی

Share