استانداران و فرمانداران ملزم هستند در محل خدمت خود سکونت داشته باشند

وزیر کشور گفت: طبق دستور رئیس جمهور استانداران و فرمانداران ملزم هستند در محل خدمت خود سکونت داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز در جلسه‌اى با حضور معاونان این وزارتخانه طی سخنانی با تاکید بر پیگیری مسائل و مشکلات زلزله زدگان استان کرمانشاه اظهارداشت: سازمان مدیریت بحران به منظور تسریع در روند حل موانع و مشکلات برای اسکان بهتر مردم و بهبود امکانات رفاهی و خدماتی جلسه‌ای را با دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزار و هماهنگی بیشتر را انجام داده و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شود.

وی از ریاست سازمان مدیریت بحران خواست با تشکیل کمیته‌ای با حضور کارشناسان نسبت به جمع آوری تجربه روند اجرایی خدمت رسانی دستگاه ها در زلزله اخیر اقدام کند تا با بهره گیری از این تجربیات بتوان در این رویدادها با کم ترین نقص اقدامات لازم را انجام داد.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر و قدردانی از دانشجویان و تشکل های دانشجویی و گروه‌های سیاسی در برگزاری هر چه بهتر مراسم‌های روز دانشجو گفت: با درایت و تلاش دانشجویان و تدابیر مناسب مسئولان امر مراسم های روز ۱۶ آذر (روز دانشجو) در هفته گذشته نیز در آرامش کامل و به بهترین نحو ممکن و بدون هیچ مشکل خاصی برگزار شد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: برگزاری این گونه مراسم‌ها موجب تعمیق بینش سیاسی و افزایش مشارکت دانشجویان در امور کشور و گسترش انگیزه های انقلابی، فکر روشن و استدلال متین در میان دانشجویان می شود.

وی بر ضرورت افزایش حوزه فعالیت‌های سازمان های مردم نهاد (سمن ها) تاکید کرد و گفت: وزارت کشور همواره از افزایش فعالیت سمن‌ها حمایت کرده و علاقه مندیم اقدامات و فعالیت سمن ها در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و … بیشتر شود که در این خصوص لایحه تشکیل سمن ها در وزارت کشور تهیه و به دولت ارائه شده است.

وزیر کشور از رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و معاون امور مجلس وزارت کشور خواست نسبت به بررسی هر چه سریع تر این لایحه در دولت و ارسال آن به مجلس شورای اسلامی اقدامات و پیگیری لازم را انجام دهند.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات استان تهران در بخش‌های مختلف اشاره کرده وگفت: استاندار تهران به منظور حل مشکلات مربوط به این استان نسبت به برگزاری جلسه مشترکی با حضور وزرا و روئسای دستگاه های مربوط اقدام کند زیرا اینکار موجب بهبود روند امور در حل مسائل مرتبط به تهران می شود.

وی همچنین تاکید کرد: استانداران باید نسبت به بکارگیری نیروهای شایسته در استان اهتمام ویژه داشته باشند همچنین باید در پست های مدیریتی از بانوان و جوانان بیش از گذشته استفاده شود.

وزیر کشور تصریح کرد: استانداران، فرمانداران و بخشداران طبق دستور رئیس جمهور ملزم هستند که حتما در محل خدمت خود سکونت داشته باشند.

رحمانی فضلی همچنین از معاون عمرانی خود خواست با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی نسبت به ساماندهی حاشیه نشینی شهر چابهار اقدامات لازم را انجام دهد.

Share