آیت‌الله قربانی به دیدار خانواده شهید بابک نوری هریس رفت

نماینده ولی فقیه در گیلان به جانفشانی رزمندگان جبهه مقاومت در نابودی داعش اشاره کرد و گفت: فلسفه جهاد و شهادت مدافعان حرم برای جامعه بیان شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله زین‌العابدین قربانی عصر امروز در دیدار با خانواده بابک نوری هریس شهید مدافع حرم با اشاره به اینکه شهادت برای دفاع از حرم ائمه(ع) خداپسندانه است اظهار کرد: اگر رزمندگان اسلام نبودند داعش سال‌های متمادی در منطقه حضور داشت و جولان می‌داد.

وی به جانفشانی شهدای مدافع حرم برای حفظ حریم اسلام اشاره کرد و افزود: شهادت جوانان ما رنج‌آور است اما رزمندگان با از خودگذشتگی سبب از بین رفتن داعش در منطقه شدند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رزمندگان جبهه مقاومت با نابودی داعش موجب افتخار برای جهان اسلام شدند، تصریح کرد: شهدای مدافع حرم در مسیر حضرت علی‌اکبر(ع) حرکت کردند.

آیت‌الله قربانی، خواستار بیان فلسفه جهاد و شهادت مدافعان حرم در جامعه شد و بیان کرد: مصیبت از دست دادن عزیزانمان را نمی‌توان نادیده گرفت اما وقتی فلسفه شهادت آنها را مشاهده می‌کنیم متوجه می‌شویم رزمندگان با جانفشانی خود از حمله داعش به ایران اسلامی جلوگیری کردند.

وی به پیروزی سریع رزمندگان جبهه مقاومت علیه داعش اشاره کرد و اضافه کرد: از خداوند می‌خواهیم به خانواده شهدا صبر عنایت کند ضمن اینکه باید قدردانی خانواده شهدای مدافع حرم باشیم.

شهدای مدافع حرم متعلق به تمام جامعه هستند

پدر شهید بابک نوری هریس نیز در دیدار مذکور با قدردانی از حضور آیت‌الله قربانی در بیت خانواده شهدا گفت: حق شهید حججی به معنای واقعی کلمه ادا شده و الگویی برای جوانان ما است.

محمد نوری هریس بر ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی به‌ویژه رزمندگان مدافع حرم در جامعه توسط رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: شهدای مدافع حرم افتخار ایران و گیلان محسوب می‌شوند و متعلق به تمام مردم و آحاد جامعه هستند.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم بسیار مظلوم هستند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم شهدای مدافع حرم از مظلومیت خارج شوند.

عقب‌نشینی ۲ هزار کیلومتری آمریکا از مرزهای ایران

فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان نیز در دیدار آیت‌الله زین‌العابدین قربانی با خانواده شهید بابک نوری هریس اظهار کرد: مدافعان حرم برای دفاع از اسلام سختی‌های بسیاری تحمل کردند.

سردار محمدعلی حق‌بین به شرایط سخت نبرد با داعش در سوریه اشاره کرد و افزود: نبرد در جبهه مقاومت بسیار سخت‌تر از دوران دفاع مقدس بود ضمن اینکه نبرد در جبهه بوکمال از دیگر مناطق سخت‌تر بود.

وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در صف مقدم مبارزه با داعش قرار داشتند، تصریح کرد: در سه شب آخر آزادسازی بوکمال رزمندگان نخوابیدند و سختی مضاعف‌تری را تحمل کردند.

فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان با درود بر پدر و مادر شهید بابک نوری هریس، بیان کرد: خانواده شهدا سختی‌های بسیاری برای حفظ دین و کشور تحمل می‌کنند.

حق‌بین با اشاره به اینکه با نابودی داعش شاهد امنیت پایدار در منطقه هستیم، گفت: امروز ایران امن‌ترین کشور در منطقه است و نیروهای آمریکایی بیش از دو هزار کیلومتر از مرزهای ایران اسلامی فاصله گرفتند.

آیت‌الله قربانی در دیدار مذکور کتاب «قرآن آیین زندگی» از تألیفات خود را به پدر شهید نوری هریس اهدا کرد.

Share