آمریکا همچنان در حال برهم زدن دنیاست | نفوذگران فکر نکنند که کسی آن‌ها را نمی‌بیند

پوررضا با اشاره به گمراهی آشکار غرب ازجمله آمریکا گفت: آمریکا ادعا می‌کند دوسوم پدران علوم دنیا را داراست اما چون تفکر منطقی و ایمانی ندارند همچنان در حال برهم زدن دنیا و جنگ‌افروزی‌ها هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل پور رضا امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با بیان اینکه ایران و یمن برای امت اسلام است اظهار کرد: امت اسلام باید خون گریه کند از اینکه ۱۱ میلیون مسلمان در یمن و سایر کشورها تحت شکنجه هستند.

وی با اشاره به انتقال دستور رئیس‌جمهور آمریکا پایتخت از تل‌آویو به قدس گفت: استکبار جهانی پس از ۷۰ سال کشتار فلسطینیان و حمله و جنگ در کشورهای منطقه اکنون با تحمیل قدرت در تلاش هستند تا قدس را پایتخت رژیم منحوس صهیونیستی کنند.

امام‌جمعه موقت رشت با اشاره به جان‌فشانی‌های مدافعان حرم گفت: رژیم صهیونیستی با تمام قوا در مقابل امت اسلام در منطقه قرار گرفت اما با نثار خون شهدای مدافع حرم این توطئه خنثی شد.

وی با محکومیت اقدامات ترامپ گفت: با چند قدم راهپیمایی هم که شده باید اقدام شنیع رئیس‌جمهوری آمریکا محکوم شود و روزبه‌روز بر ذلت و خواری آن‌ها افزوده شود.

پوررضا با بیان اینکه ایران سنگر امت اسلام است، گفت: اگر سنگرنشینان ایران اسلامی از شجاعت و قوای بالایی برخوردار باشند می‌توانند در مقابل دشمن قرا بگیرند.

وی با تأکید بر پرداختن به اقتصاد مقاومتی و تقویت بنیه اقتصاد مردم گفت: از قوه قضائیه تشکر می‌کنیم که در راستای مبارز با فساد تلاش می‌کند و باید این مبارزات با شدت بیشتر ادامه پیدا کند.

امام‌جمعه موقت رشت همچنین به وجود نفوذ در کشور اشاره کرد و گفت: نفوذ گران فکر نکنند که کسی آن‌ها را نمی‌بیند بلکه جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها فرصت می‌دهد تا به خودشان بیایند.

پور رضا افزود: فقط نباید قوه قضائیه در راستای نفوذ تلاش داشته باشند بلکه دولت نیز باید اقداماتی را در مبارزه و مقابله با جریان نفوذ در کشور که دلشان با جمهوری اسلامی نیست داشته باشد.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه جوانان باید نماز جمعه را از آن خود بدانند اظهار کرد: ستاد نمازهای جمعه در استان به‌ویژه شهر رشت زحمات زیادی کشیده‌اند اما باید مقدمات حضور جوانان را در نماز جمعه بیشتر فراهم کنند.

وی نماز جمعه را دانشگاه هفتگی توصیف کرد و افزود: در نماز جمعه شرکت‌کنندگان به دنبال پست و مقام و نان‌وآب نیستند بلکه ما در نماز جمعه تمرین می‌کنیم تا قلوب انسان‌ها به یکدیگر نزدیک‌تر شود.

امام‌جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه تنها در صورت داشتن قدرت می‌توان دشمن را زمین‌گیر کرد، گفت: علت اینکه امام زمان پس از ظهور همه جهان را به تواضع وا می‌دارد به دلیل حاضر شدن با قدرت درصحنه هست که باید تمرین کنیم تا باقوت بیشتری حضور پیدا کنیم.

پور رضا با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در نماز جمعه به گفتمان تبدیل شود، گفت: تنها با داشتن برنامه در قبل و بعد از نماز جمعه و دعوت از مسئولان و مطالبه گری می‌توان اقتصاد کشور را درست کرد.

وی با اشاره به زندگی سخت مردم زلزله‌زده کرمانشاه خاطرنشان کرد: مسئولین باید بیشتر تلاش کنند تا مشکلات مردم رفع شود و بیش‌ازپیش جامعه اسلامی را اندوهناک نکنند.

امام‌ جمعه موقت رشت با اشاره به روز دانشجو با بیان اینکه دانشگاه بیمار وارد کشور شد، گفت: نباید فقط به علم در کشور پرداخت بلکه باید سیره پیامبر و هویت دینی نیز در دانشگاه‌ها پرداخته شود.

پور رضا به تلاش بیشتر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نگاه بیش‌ از پیش نسبت به مسائل کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه آگاهی مردم از عملکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی کم است، گفت: کدام‌ یک از مدیران در کشور هستند که برنامه مهندسی فرهنگی بر روی میزش وجود دارد و چرا بستری در کشور فراهم می‌شود که دیگران برای ما نسخه می‌پیچند.

پوررضا همچنین با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رعایت حلال و حرام تنها عاملی هست که انسان را می‌تواند در مسیر پیامبر (ص) قرار دهد.

وی با بیان اینکه انسان باید مداوم خداوند را ناظر بر اعمال خود بداند، افزود: هرکسی بتواند خود را در مقابل خدا حاضر بداند مورد رحمت خدا قرار خواهد گرفت.

امام‌جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه اگر انسان ترک خدا کند یاد خدا را به‌جای آورده، گفت: اگر یاد خدا داشته باشیم و در کنار آن حرمت‌شکنی‌ها، غیبت‌ها، چک امضاء کرده‌ها و یا نگاه به نامحرم کردن‌ها را نیز انجام دادیم نشان می‌دهد که تقوای ما ضعیف است.

پوررضا با اشاره به اینکه ایمان در جان‌ها قرار می‌گیرد و مستحکم می‌شود اما انسان مؤمن نیز در معرض لغزش است، خاطرنشان کرد: تنها عاملی که موجب می‌شود انسان نلغزد و در مسیر درست در حرکت باشد رعایت تقوای الهی است.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید دائماً در حال ذکر معبود باشد، بیان کرد: ابتدای تقوا در فکرها و عقیده انسان شکل می‌گیرد و به فرموده امام علی (ع) قبل از اینکه انسان را به داخل قبر کنند باید قلب خود را از این دنیا برهاند.

امام‌جمعه موقت رشت با بیان اینکه خداوند برای انسان اهداف بالایی برشمرده، گفت: نباید انسان خود را دست‌کم بگیرد بلکه باید به رشد، تعالی و کرامت و عزت خود توجه کند.

پوررضا با اشاره به گمراهی آشکار غرب از جمله آمریکا گفت: آمریکا ادعا می‌کند دوسوم پدران علوم دنیا را داراست اما چون تفکر منطقی و ایمانی ندارند همچنان در حال برهم زدن دنیا و جنگ‌افروزی‌ها هستند.

وی با بیان اینکه که حیات طیبه حیاطی هست که در آن انسان زندگی می‌کند و به حیات ابدی آماده می‌شود، افزود: متأسفانه بسیاری از انسان‌ها در کره خاکی زندگی نمی‌کنند بلکه تنها به زندگی روزمره دل‌خوش و زنده هستند.

امام‌ جمعه موقت رشت با بیان اینکه پیامبر از سه چیز احساس ترس کرده، گفت: پیامبر اکرم از گمراهی بعد از معرفت، فتنه‌های بعد از هدایت و همچنین زیاده‌روی در خوردن را احساس ترس کرده است.

پور رضا بر اصل مطالبه گری تأکید کرد و گفت: اگر همه خواستارند تا جامعه‌ای پویا داشته باشیم باید مطالبه گر باشیم و معرفت جاندار و تربیتی سیره پیامبر را مدنظر قرار دهیم.

Share