آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای تولید همزمان انرژی و غذا در گیلان

سرمایه‌گذار آلمانی در دیدار با استاندار گیلان جهت احداث نیروگاههای خورشیدی و اجرای پروژه تولید همزمان انرژی و غذا در قالب تولید گلخانه‌ای محصولات غذایی با بکارگیری تکنولوژی هیدروپونیک و آکواپونیک در استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مصطفی سالاری در این دیدار که در محل دفتر کار استاندار برگزار شد، حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران را از اولویت‌های مهم استان برشمرد و افزود: مدیران در حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران به منظور رشد و توسعه استان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نباشند.

وی سرمایه‌گذاری در جهت تولید همزمان انرژی از نیروگاه‌های خورشیدی و تولید محصولات کشاورزی را کار نوعی در کشور دانست و افزود: تحقق این مهم علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی، انتقال تکنولوژی را نیز در پی خواهد داشت.

استاندار گیلان اجرای این پروژه را مقدمه‌ای برای بهره‌گیری سایر استان‌ها از این تکنولوژی عنوان کرد و افزود: ترکیب تولید توأمان محصولات کشاورزی و انرژی می‌تواند در بسیاری از استان‌های دگیر اجرایی گردد.

این شرکت آلمانی در نظر دارد در فاز نخست سرمایه گذاری خود نیروگاه‌های خورشیدی و انجام پروژه‌های مختلف تحت عنوان غذا وانرژی با سرمایه گذاری  ۶۶ میلیون دلار را در استان اجرایی کند.

Share