مؤمنان واقعی کسانی هستند که سنت رسول خدا را احیاء کنند

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تسلیت وفات پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، گفت: «مؤمنان واقعی کسانی هستند که سنت رسول خود را احیاء کنند».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به مناسبت گرامیداشت سالروز رحلت پیامبر بزرگ اسلام، حضرت محمد (ص) و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) مراسم سخنرانی و مداحی بعد از نماز ظهر و عصر با حضور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و جمعی از معاونین، مدیران، استادان، کارکنان و جمع کثیری از دانشجویان در حسینیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با تسلیت وفات پیامبر اعظم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، گفت: «مؤمنان واقعی کسانی هستند که سنت رسول خدا را احیاء کنند».

وی با مهم دانستن مسئله امر به معروف و نهی از منکر اذعان داشت: «یکی از سنت‌های مهم در نزد حضرت محمد (ص)، امر به معروف و نهی از منکر است و باید در جهت رسیدن به این مدینه فاضله تلاش شود».

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با برشمردن صفات انسان آزاده، خاطر نشان کرد: «انسان مؤمن باید آزاده باشد و آزاده بودن به این معنا است که فرد اسیر دست هوا و هوس خود نباشد و خود را مطیع امر پروردگار بداند و در راه رسیدن به آرامش دنیوی و اخروی خود تلاش کند».

دکتر صفوی تصریح کرد: «نهایت حرکت انسان به سوی پروردگار متعال است و خداوند برای راهنمایی هر چه بیشتر مردم به این صراط مستقیم، پیامبران را برگزیده است که حضرت محمد (ص) خاتم الانبیاء و کامل کننده پیامبران قبل از خود است».

لازم به ذکر است در پایان این مراسم، حاضرین در مراسم با مداحی مداح اهل بیت (ع)، به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

Share