رئیس بنیاد مستضعفان به گیلان می‌آید | واگذاری ۱۲۰۰ سند املاک علوی به محرومان شرق گیلان

حمیدرضا نادمی با اشاره به سفر رئیس بنیاد مستضعفان به گیلان و واگذاری ۱۲۰۰ فقره سند املاک علوی در این استان اظهار کرد: پنجمین مرحله واگذاری اسناد املاک علوی با حضور رئیس محترم بنیاد مستضعفان جناب آقای مهندس سعیدی کیا، در شرق گیلان انجام می‌شود.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل اموال و املاک گیلان از واگذاری یک‌هزار سند املاک علوی به محرومان شرق این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار دیارمیرزا، حمیدرضا نادمی با اشاره به سفر رئیس بنیاد مستضعفان به گیلان و واگذاری ۱۲۰۰ فقره سند املاک علوی در این استان اظهار کرد: پنجمین مرحله واگذاری اسناد املاک علوی با حضور رئیس بنیاد مستضعفان جناب آقای مهندس سعیدی کیا، در شرق گیلان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه این واگذاری در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و محرومیت‌زدایی وتوانمندسازی محرومین در مناطق مورد نظر انجام می شود، افزود: ۱۰ آبان ماه سال جاری و در پنجمین مرحله از این واگذاری، یک‌ هزارو دویست فقره سند رایگان به مساحت ۳۵۷هزار و۲۵۷ متر مربع طی مراسمی در مسجد اوشیان چابکسر، به محرومان واگذار می‌شود.

مدیر کل اموال و املاک گیلان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و افراد با کهولت سن و ناتوان در تامین معیشت را جزو جامعه هدف این واگذاری عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه طبق ضوابط و آیین نامه بنیاد به منظور تعیین تکلیف املاک علوی ، واگذاری به واجدین شرایط در حوزه روستایی ۴۰۰ متر و در حوزه شهری ۲۵۰ متر سند رایگان خواهد بود، تصریح کرد: مبلغ کارشناسی شده در این مرحله برای این اسناد ۵۲ میلیارد و ۳۹۵ میلیون تومان است.

نادمی متراژ کل پنج مرحله واگذاری اسناد را ۱۴۶ هکتار و مجموع مبلغ کارشناسی را ۱۶۹ میلیارد و  ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

مدیرکل اموال و املاک گیلان درباره مناطق واگذاری اسناد مذکور خاطرنشان کرد: تاکنون این اسناد در مناطق رودسر، بازنشین بخش رحیم آباد، قاسم آباد سفلی، واجارگاه ، چابکسر و روستاهای تابعه واگذار شده است.

Share