برگزاری یادواره ۴۰۵ شهید شهرستان فومن با سخنرانی امام جمعه تهران

فردین میرزاپور گفت: ششم آذرماه یادواره ۴۰۵ شهید والامقام شهرستان فومن با سخنرانی حضرت آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجمع خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فردین میرزاپور در نشست خبری هفته بسیج در سپاه ناحیه فومن ضمن تسلیت درگذشت زلزله زدگان غرب کشور، گفت: بسیج ثمره تفکرات مدبرانه امام خمینی (ره) است.

وی هدف سپاه را حفظ آرمان های انقلاب بیان کرد و افزود: بسیج تشکیلاتی است که اعضای آن در یک مجموعه عظیم، منسجم، آگاه، متعهد و بصیر به کل مسائل و عرصه های کشور، گرد هم‌ آمده اند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با یادآوری اینکه بسیج برای دشمنان بیم‌ آفرین و برای دوستان امید آفرین است، ادامه داد: تشکیل بسیج یکی از بزرگ‌ ترین رویدادهای تاریخی کشور بود.

این مسئول با یادآوری اینکه بسیج دارای ثمره‌های مفیدی برای کشور بوده است، خاطرنشان کرد: بسیج هجمه ها و توطئه های دشمنان را خاموش کرده است.

میرزاپور بسیج را حافظ اصلی ملت و میهن دانست و تاکید کرد: بسیج در همه حال برای دفاع ار کشور و آرمان های انقلاب پیش قدم‌ است.

وی شهدای مدافع حرم را نمادی هویدا از گوهران ارزشمند شجره طیبه بسیج خواند و گفت: بسیج‌ نخستین حرکت گسترده و سازنده خود را در زمان جنگ شروع کرده است.

فرمانده سپاه فومن با بیان اینکه بسیج در جنگ رشد کرد و به رشدش در همه عرصه‌ها ادامه داد، گفت: فرماندهان بسیج دنبال دو رویکرد اجتماعی، مردم یاری و سازندگی، مردمداری هستند.

این مسئول گفت: اگر در کشوری نوای دلنشین بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان جهانخوار از آن دور می‌شود. تفکر بسیجی در چارچوب اقتصاد مقاومتی حرکت کردن، حسینی زیستن، ظلم‌ نپذیرفتن و شجاع و دشمن ستیز بودن است.

وی شعار هفته بسیج ۹۶ را «بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی است» عنوان کرد و ادامه داد: ۱۲۰ برنامه به مناسبت سی و هشتمین سالروز گرامیداشت هفته‌ بسیج از سوی سپاه ناحیه فومن برگزار خواهد شد.

میرزاپور با بیان اینکه حضور گسترده بسیجیان و گردان‌های بیت المقدس و الزهرا به نام شکوه ایثار در ۵ آذر در خیابان امام خمینی(ره) شهر فومن یکی از برنامه‌های برجسته این هفته است، افزود: ششم آذرماه نیز یادواره ۴۰۵ شهید والامقام شهرستان فومن با سخنرانی حضرت آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجمع خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه فومن با اشاره به اینکه افتتاح‌ مجتمع اداری اقشار بسیج‌ اداری فومن در این هفته برگزار خواهد شد، گفت: ویزیت رایگان، تحویل جهیزیه به بانوان‌ بسیجی، راهپیمایی خانوادگی، افتتاح دو مسکن محرومین از برنامه های دیگر هفته بسیج در فومن‌ است.

وی با تصریح بر اینکه طرح حماسه خدمت و امنیت (گشت‌های‌ محله محور پایگاه های بسیج) در سطح شهرستان فومن برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: این طرح با موافقت شورای تامین شهرستان و با هدف ارتقا امنیت عمومی فومن اجرا می شود.

میرزاپور در پایان با بیان اینکه ایجاد صندوق های قرض الحسنه اشتغال‌زای مردم دار و مردم یار، برگزاری طرح سلامت بسیج پزشکان و تشکیل گروه‌های جهادی از دیگر برنامه‌های مهم بسیج در شهرستان است، اظهار کرد: بسیج به دنبال خدمت به مردم است.

Share