انتصاب رییس اداره محیط زیست دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان

طی حکمی از سوی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان اعظم نظام هاشمی به عنوان رییس اداره محیط زیست دریایی ؛ اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا طی حکمی از سوی قربانعلی محمدپور مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان،  اعظم نظام هاشمی به عنوان رییس اداره محیط زیست دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان منصوب شد و از زحمات امیر اکبرزاده رییس سابق این اداره تقدیر و تشکر شد.

در ابتدای این مراسم مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان در خصوص وضعیت محیط زیست در حوزه کمی و کیفی، تنوع زیستی؛ برداشت های غیر مجاز، آلودگی ها و وضعیت تالاب های عینک  و انزلی مباحثی را مطرح نمود.

قربانعلی محمدپور خاطر نشان کرد: بحث توسعه ؛ بهره برداری؛ گردشگری و کشاورزی در گیلان از اصول مهم محسوب می شوند که در این بین گردشگری و کشاورزی در اولویت قرار دارد.

وی تصریح کرد: استان بر اساس سیاست های ابلاغی خود بر روی دریای خزر برنامه های خاص خود را  دارد و باید تلاش کنیم در این زمینه به استاندارهای بالا دست یابیم.

محمدپور افزود: از آنجا که دریا و تالاب در ارتباط با هم هستند کارکردن در حوزه دریایی در بحث عملکرد، دقت و اهتمام قابل ملاحظه ای نیاز دارد؛ لذا محیط زیست در این بخش باید پر رنگ تر عمل کند.

وی در پایان گفت: یکی از کارهای ارزنده ای که مورد توجه مسئولین استانی واقع شده  تلاش در حوزه دریایی است ، پس باید با مشارکت همگانی در حفظ این منابع  مهم و ارزشمند تلاش کنیم.

Share