تکواندوکار گیلانی نائب قهرمان گرندپری لندن شد

تکواندوکار وزن دومی کشورمان دیدار نهایی را به رقیب روسی خود واگذار کرد و به نشان نقره رقابتهای گرندپری لندن دست پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، آرمین هادی پور آخرین نماینده ایران در این دوره از رقابتها بود که با سه پیروزی متوالی راهی دیدار نهایی شد. وی در مبارزه نهایی برابر «آرتانامونوف» از روسیه به میدان رفت و در نهایت ۳ بر صفر در راند چهارم بازنده شد و نقره گرفت. این روسی، فرزان عاشورزاده را نیز از جدول مسابقات خارج کرده بود.

راند اول این دیدار با وجود حملات دنباله دار هادی پور امتیازی برای دو تکواندوکار در برنداشت. راند دوم نیز با وجود تلاش های دو تکواندوکار برای کسب امتیاز به دلیل احتیاط بیش از حد، بازهم بدون ثبت امتیاز روی تابلو به پایان رسید و همین شرایط در راند سوم هم تکرار شد تا همه چیز در شرایط مساوی به راند چهارم و پایانی کشیده شود. در این شرایط، حریف روسی عملکرد بهتری داشت و با اجرای تکنیک سه امتیازی پیروز از میدان خارج شد و به نشان طلا دست یافت.

هادی دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس «صلاحدین بن صالح» از بلژیک را شکست داد.وی در دومین مبارزه «جک وولی» از ایرلند را ۲۰بر ۱۳ شکست داد و در مرحله نیمه برابر «هانپاراپ» از تایلند در امتیاز طلایی پیروز شد و راهی مبارزه نهایی شد.

تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات با ۵ تکواندوکار حضور داشت که ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم و فرزان عاشورزاده از دور مسابقات حذف شدند. سجاد مردانی به نشان برنز دست یافت و آرمین هادی پور نیز نقره گرفت.

در دو مرحله قبلی رقابتهای گرندپری، تیم ملی کشورمان تنها دو برنز کسب کرده بود و در این مرحله با یک نقره و یک برنز عملکرد بهتری نسبت به دو دوره قبل داشت.

Share