انتقاد از حضور نماینده زن در مجالس عزاداری+عکس

حضور نامتعارف نماینده مردم شبستر در مجالسی که غالب آن مردانه بوده، باعث انتقاد امام جمعه و رسانه‌های این شهر نسبت به چنین رفتاری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از افکار نیوز، حضور نماینده زن شبستر در مجالسی که غالب حضار آن آقایان هستند و مجالسی مردانه محسوب می‌شوند، سبب انتقاد و تذکر حجت‌الاسلام سیفعلی محمدزاده، امام جمعه شبستر شده است.

اخیراً تصاویری از معصومه آقاپور، نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی منتشر شده است که نشان می‌دهد او در ایام عزاداری به‌جای حضور در مجالس زنانه، در بین آقایان حضور چشمگیرتری داشته و در میان تعداد کثیری از آقایان به‌عنوان تنها زن حاضر شده است.

رسانه‌های بومی شبستر درباره حضور پررنگ این نماینده زن در مجالس مردانه با تیتر« وقتی نماینده مردم شبستر «دسته‌باشی» و «سینه‌زن» مجالس مردانه می‌شود!» نوشتند:‌« این بانوی نماینده نقش سردسته را نیز در برخی از دسته‌جات حسینی ایفا کرده که در نوع خود قابل توجه می‌باشد و تعجب عموم را برانگیخته است.»

در همین رابطه، حجت‌الاسلام محمدزاده این گونه رفتارها آنهم از سوی یک نماینده را به نوعی ساختارشکنی و خلاف فرهنگ عمومی و دینی عنوان کرد و بیان داشت: وقتی نماینده ملت که عصاره ملت است! اینکارها را می‌کند آنوقت دیگران نیز انجام بدهند جای اعتراض باقی نمی ماند. باید جلوی این رفتارها به هر طریقی گرفته شود.

امام جمعه شبستر از شورای فرهنگ عمومی و شورای تامین استان خواسته است که پاسخگوی این رفتار هنجارشکنانه آنهم از سوی نماینده این شهر باشند و جلوی این قبیل رفتارها را بگیرند.

حضور این زن نماینده در مجالس عزاداری سالار شهیدان به این وجه باعث شده است که وی بیشتر مورد انتقاد قرار بگیرد که چرا حرمت این مراسمات را حفظ نکرده است.

برخی از رسانه‌های این شهر نیز نسبت به چنین موضوعی انتقاد کردند. تابناک تبریز در این زمینه نوشت: « تصاویری که از حضور یکی از بانوان مسئول شهرستان شبستر توسط کانال خود ایشان ، منتشر گردید ، به نظر می رسد محل مناسبی برای بحث بر سر تفسیر این سنت است.آیا سبک زندگی دینی مان به ما اجازه می دهد ، در معرکه عزاداری خیابانی مردانه یک زن آن هم در میان مردان  حضور داشته باشد وحتی عزاداری او مکشوف باشد؟! آیا این رفتارها نمی تواند منشا و مبنایی برای ترویج اختلاط زن و مرد آنهم در سنتی ترین محفل دینی باشد ؟ اگر این اختلاط در این سطح و این بستر ممکن و میسور بود دیگر می توان به اختلاط های آنچنانی که در جامعه در حال افزایش است واکنشی نشان داد؟»

Share