آبزی پروری بر ریل سرمایه گذاری در گیلان به راه افتاده است

استاندار گیلان گفت: آمادگی لازم برای فرصت‌های سرمایه گذاری مشترک در گیلان وجود دارد و ریل سرمایه گذاری در استان راه افتاده و باید در بخش آبزی پروری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا، استاندار گیلان گفت: آمادگی لازم برای فرصت‌های سرمایه گذاری مشترک در گیلان وجود دارد و ریل سرمایه گذاری در استان راه افتاده و باید در بخش آبزی پروری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

محمد علی نجفی صبح امروز در نشست فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور رئیس سازمان شیلات برگزار شد گفت: استان گیلان در بحث پرورش ماهی در قفس و ماهیان خاویاری گام های موثری برداشته است.

وی ادامه داد: گیلان دارای پتانسیل خوبی در بخش اقتصاد دریا محور و استفاده از فرصت‌های دریایی است که متاسفانه در دو دهه گذشته مورد غفلت واقع شده است و آن را از دست دادیم اکنون نباید حسرت گذشته را خورد و بلکه باید درجهت بازگشت به آن دوران تلاش کرد.

نجفی اضافه کرد:باید فرصت ها را غنیمت شمرد و از طبیعت دریای خزر بهره گرفت با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در راستای تولید هرچه بیشتر آبزیان گام برداشت.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه زمینه سرمایه گذاری در گیلان کاملا مهیاست گفت: آمادگی لازم برای فرصت‌های سرمایه گذاری مشترک در گیلان داریم و ریل سرمایه گذاری در استان راه افتاده و باید در بخش آبزی پروری نیز مورد استفاده قرار گیرد و ما از دولت و جهاد کشاورزی و شیلات انتظار داریم با توجه به شرایط استان و وجود زیرساخت‌ها و مراکز تحقیقاتی توجه ویژه‌ای به استان کند.

وی با اشاره به محدودیت زمین در استان جهت تاسیس سایت پشتیباتی پرورش ماهی در قفس افزود: متاسفانه زمین‌های استان در اختیار ارگان‌های دولتی است و در رایزنی با ارگان‌ها در تلاش برای رفع این مشکل هستیم .

نجفی با اشاره به مشکلات تولید ماهیان قزل آلا در استان تاکید کرد: اگر آبزی پروران امروز در فروش ماهی قزل آلا با مشکل مواجه شده اند باید بدانند که ماهی سوف دارای محبوبیت خاصی بین گیلانیان است و باید تلاش کنیم تا این گونه از ماهی دریای خزر را در استان پرورش دهیم که قطعا سود بالایی نصیب تولیدکنندگان خواهد کرد.

استاندار گیلان اضافه کرد:تا کنون ۱۱ میلیارد تومان  توسط بخش دولتی و ۵۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در زمینه آبزی پروری در استان سرمایه گذاری شده است.

Share