فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری منتشر شد

فراخوان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری در سه بخش قصه‌گویی، مقاله‌نویسی و داستان‌نویسی رضوی منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مربیان، قصه‌گویان آزاد، پژوهش‌گران و نویسندگان فرصت دارند با توجه به زمان تعیین شده در هر بخش، نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.

بر این اساس محورهای بخش قصه‌گویی، «قصه‌گویی آزاد» با درون مایه آموزشی، تربیتی (ویژه قصه‌گویان ایرانی و خارجی)، «رضوی» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) و «ادبیات عامه و فولکلور – شاهنامه و…» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) اعلام شده است.

مربیان فرهنگی، هنری و ادبی مراکز فرهنگی ثابت، سیار و پستی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قصه‌گویان آزاد (روحانیون، معلمان، دانشجویان، اولیای تربیتی، کارکنان ستادی کانون، مادران و پدران و…)، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، نوجوانان (۱۴ تا ۱۷ سال) عادی و فراگیر و علاقه‌مندان به قصه‌گویی از سایر کشورها می‌توانند در این بخش از جشنواره شرکت کنند.

انتخاب قصه مناسب، پرداخت قصه، بهره‌مندی از فنون قصه‌گویی، به کارگیری لحن و کلام قصه‌گویی برندگان پس از انتخاب در منطقه و استان به مسابقه‌ی اصلی راه خواهند یافت و می‌توانند در بخش‌های ملی، بین‌المللی، رضوی، نوجوانان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و فراگیر به رقابت بپردازند.

مهلت ارسال لوح فشرده جشنواره قصه‌گویی به دبیرخانه‌ها استانی مستقر در اداره‌ کل کانون استان‌ گیلان در نهایت روز پنجم شهریور ۱۳۹۶ تعیین شده است.

دبیرخانه‌ی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در بخش مقاله‌نویسی نیز از علاقه‌مندان دعوت کرده است تا به پژوهش در موضوع‌های «استفاده از زبان وجودی در قصه‌گویی»، «قصه‌گویی و رشد مهارتهای اجتماعی در کودکان و نوجوانان»، «قصه‌گویی و تربیت دینی در کودکان و نوجوانان»، «کارکردهای روانشناختی قصه‌گویی در دنیای کودکان»، «قصه‌گویی دردنیای دیجیتال» و «چگونگی بازنویسی داستانهای دینی برای قصه‌گویی» بپردازند.

تمامی علاقه‌مندان اعم از نویسندگان، پژوهش‌گران، مربیان، معلمان، اساتید، دانشجویان، اولیای تربیتی و… می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

گفتنی است هیات داوران این بخش تنها آثاری را بررسی می‌کنند که علمی پژوهشی، علمی ترویجی، تحقیقی پژوهشی مشخص باشند.

بر اساس این فراخوان علاقه‌مندان به شرکت در بخش داستان نویسی با گروه سنی۱۸ سال به بالا (مربیان، نویسندگان، دانشجویان، اولیای تربیتی، والدین و فرهیختگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان و…) نیز بایستی آثاری را با موضوع «فرهنگ رضوی، سیره‌ی امام رضا(ع)» خلق و تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ به دبیرخانه استانی مستقر در اداره‌ کل کانون استان‌ گیلان ارسال کنند.

جوایز برگزیدگان هم‌زمان با مراسم پایانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام در سال آینده اهدا خواهد شد.

در عین حال علاقه‌مندان می‌توانند شرایط شرکت و گاه شمار هر بخش را به طور جداگانه با مراجعه به پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir دریافت کنند یا با شماره‌های ۳۳۴۶۱۶۶۰-۰۱۳ و ۳۳۴۶۱۶۶۵-۰۱۳ تماس بگیرند.

علاقه‌مندان همچنین می‌توانند مقاله‌ها و داستان‌های خود را به نشانی الکترونیکی ghesgilan@gimail.com دبیرخانه استانی جشنواره ارسال کنند.

Share